دوشنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۲ ۳۳۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • مصاحبه
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
2YPYp9mH2LQg2LPYsdmB2KfYtdmE2Ycg2LLZhdin2YbZiiDYrdix2YPYqiDZgti32KfYsdmH2Kcg2K/YsSDYrti3INmK2YMg2YLYt9in2LEg2LTZh9ix2Yo=

با توجه به افزایش آلودگی هوا صورت می گیرد؛

کاهش سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط یک قطار شهری

در حال حاضر با توجه به تعداد ناوگان موجود، سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط یک و در ساعات پیک سفر (ساعت ۶ تا ۸ صبح، ۱۲ تا ۱۵ و ۱۷ تا ۲۱) ۵ دقیقه و در سایر اوقات (۸ تا ۱۲، ۱۵ تا ۱۷ و ۲۱ تا ۲۲:۳۰) ۶ دقیقه برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد ضمن اشاره به افزایش آلودگی هوا گفت: با افزایش تعداد اعزام قطارها، سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط یک به دلیل افزایش آلودگی هوا کاهش پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد وحید مبین مقدم، در این خصوص افزود: از ابتدای مهرماه، با توجه به افزایش تقاضای سفر و افزایش آلودگی هوا، تعداد ۱۴ اعزام به اعزام های عادی خط یک افزوده شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به تعداد ناوگان موجود، سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط یک و در ساعات پیک سفر (ساعت ۶ تا ۸ صبح، ۱۲ تا ۱۵ و ۱۷ تا ۲۱) ۵ دقیقه و در سایر اوقات (۸ تا ۱۲، ۱۵ تا ۱۷ و ۲۱ تا ۲۲:۳۰) ۶ دقیقه برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین با توجه به تعداد ناوگان موجود، سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط ۲ در تمامی ساعت روز به طور ثابت ۱۰ دقیقه است.
مبین مقدم ادامه داد: با توجه به شرایط خط، ایمنی سیر و حرکت قطارها، تعداد ناوگان موجود و لزوم تعمیرات و نگهداری به موقع ناوگان، هم اکنون روند سرویس دهی خطوط قطار شهری با کمترین سرفاصله زمانی ممکن در حال انجام است.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: