سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • دیپلماسی شهری
چچ
2YbYp9mFINqv2LDYp9ix2Yog2K7Zitin2KjYp9mG2Yog2KjZhyDYp9iz2YUg2K7Ysdin2LPYp9mGINiv2LEg2YXYp9iq2LHYpyDZitmDINit2LHZg9iqINmF2KfZhtiv2q/Yp9ixINiv2LEg2KrYp9ix2YrYriDYp9iz2Ko=

سفیر ایران در ایتالیا:

نام گذاری خیابانی به اسم خراسان در ماترا یک حرکت ماندگار در تاریخ است

نام گذاری خیابانی به اسم خراسان در ماترای ایتالیا یک حرکت ماندگار و ارزشمند در تاریخ است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم گفت: نام گذاری خیابانی به اسم خراسان در ماترای ایتالیا یک حرکت ماندگار و ارزشمند در تاریخ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمید بیات در نشستی مشترک با نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار داشت: خیابانی به نام تهران، سردیسی از ابوالقاسم فردوسی در شهر ماترا و اکنون خیابانی به نام خراسان در ماترا، باعث شده است که مردم ایتالیا با نمادهایی از فرهنگ، تمدن و ارزش‌های ایرانی از نزدیک آشنا شوند.
وی افزود: ادامه همکاری‌ها و حرکت‌های فرهنگی از این قبیل نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و منسجم است که امیدواریم هدف گذاری شود.
بیات با بیان اینکه این اقدامات ، ظرفیت‌های زیادی را ایجاد می کند، گفت: ایتالیا کشوری است که از نظر ظرفیت صنعتی و سخت افزاری و گردشگری پیشرو در دنیاست و توانسته در این زمینه‌ها جزو کشورهای پیشرفته باشد و استفاده از این ظرفیت‌ها نیازمند برنامه ریزی و مشارکت است.
وی خاطرنشان کرد: هدف ، بحث گردشگری با ایتالیاست که امر تبادل گردشگر، نیازمند زیرساخت است و استفاده از تجارب ایتالیا در گردشگری که رتبه اول در دنیاست و سال گذشته 60 میلیون جذب توریست داشته است.
بیات با بیان اینکه می توانیم در کنار گردشگری مذهبی برای مشهد از گردشگری فرهنگی هم استفاده کنیم، افزود: در زمینه گردشگری برای شهرهای تهران و اصفهان در جهت جذب توریست از ایتالیا به ایران طرحی را دنبال می کنیم که می توانیم این طرح را برای مشهد هم اجرایی کنیم.
در این دیدار حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: ما از طرح گردشگری مذهبی- فرهنگی برای شهر مشهد استقبال می کنیم چرا که مذهب و فرهنگ در کنار یکدیگر قراردارند.
وی افزود: ما سالانه هزاران میلیارد خرج مترو می کنیم و امیدواریم بتوانیم به مسائل مربوط به صنعت ریلی از تکنولوژی ایتالیا استفاده کنیم.
 

اختر گنجیان

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1373413403829
Qt: 2.1592736244202