چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱ ۶۱۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کاروان خدام الحسین (ع)
چچ
2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g2K/Ysdiu2K/ZhdiqINio2Ycg2LLYp9im2LHYp9mGINin2LHYqNi52YrZhiDYtNin2YrYs9iq2Ycg2KrZgtiv2YrYsSDYp9iz2Ko=

آیت الله فیاض، از مراجع تقلید شیعیان در نجف اشرف؛

اقدامات شهرداری مشهد درخدمت به زائران اربعین شایسته تقدیر است

یکی از مراجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف با تقدیر از اقدامات کاروان خدام الحسین (ع) در این شهر، گفت: خدمات رسانی شهرداری مشهد به زائران اربعین حسینی بسیار شایسته است .

یکی از مراجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف با تقدیر از اقدامات کاروان خدام الحسین (ع) در این شهر، گفت: خدمات رسانی شهرداری مشهد به زائران اربعین حسینی بسیار شایسته است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آیت الله العظمی محمد اسحاق فیاض در دیدار رضا خواجه نائینی معاون شهردار و رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد و احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، زیارت و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: کار نظافت و حمل و نقل زائران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در مجموع این کار را باید دولت عراق انجام دهد. لذا اقدام شهرداری مشهد در این حوزه ها بسیار شایسته است.
وی اضافه کرد: امسال هم میلیون ها زائر به نجف اشرف و کربلای معلا آمده که نیاز به اسکان، تغذیه و سرویس بهداشتی دارند. اما دولت عراق طی 16 سال گذشته گامی برای توسعه نجف و کربلا برنداشته است.
این مرجع تقلید اظهارکرد: انضباط، تمیزی و خدمات رسانی مناسب باعث فخر شیعیان می شود. لذا شما کار شایسته ای انجام می دهید و امیدوارم خداوند همه خادمین امام حسین(ع) را در راه خدمت توفیق دهد.
آیت الله فیاض با اشاره به رابطه خوب میان مردم ایران و عراق تصریح کرد: خوشبختانه رابطه میان دو ملت ایران و عراق خوب است و ایستادگی ایران در مقابل آمریکا باعث فخر شیعیان شده است.
هدف کاروان خدام الحسین(ع) خدمات رسانی به زائران است
رضا خواجه نائینی معاون شهردار و رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی کاروان خدام الحسین(ع) شهرداری، گفت: اربعین امسال همانند چند سال گذشته در دو حوزه خدمات شهری و حمل و نقل در شهر نجف اشرف در حال خدمات رسانی به زائران هستیم.
وی اضافه کرد: بر این اساس 600 پاکبان شهرداری مشهد رفت و روب رینگ اصلی حرم مطهر امیرالمومنین علی (ع) و خیابان پیرامونی در نجف قدیم را برعهده دارند .
خواجه نائینی افزود: در حوزه حمل و نقل نیز 103 دستگاه اتوبوس شهرداری مشهد به همراه 320 اتوبوسران و عوامل فنی و اجرایی درحال جابجایی زائران حسینی در مسیر شوملی –نجف هستند که امیدواریم این خدمات مورد قبول خدای متعال، حضرت امیرالمومنین(ع) و رضایت زائران اربعین قرارگیرد.
خدمات رسانی شهرداری مشهد و 78 موکب استان خراسان رضوی به زائران اربعین
همچنین، در ادامه این دیدار براتی معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز با تقدیر از خدمات رسانی شهرداری مشهد به زائران اربعین حسینی در نجف اشرف، اظهارکرد: شهرداری مشهد طی سال های گذشته خدمات رسانی مناسبی را به زائران در شهر نجف داشته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 78 موکب از سوی استان خراسان رضوی در مسیر نجف اشرف و کربلای معلا فعالیت دارند، افزود: اقدامات دشمن باعث شد اربعین امسال مردم منسجم تر شوند و افزایش زائران پیاده خدمات رسانی بیشتر شهرداری مشهد و سایر دستگاه ها را به دنبال داشته است.
وی اضافه کرد: بعد از رویداد اربعین حسینی، مشهد درروزهای آخر صفر پذیرای تعداد زیادی زائر است که برای زیارت و عزاداری شهادت امام رضا(ع) به این کلانشهر سفر می کنند.
براتی تصریح کرد: روزهای پایانی صفر سال گذشته 435 هزار زائر پیاده و 4600 زائر دیگر از طریق خودروهای شخصی، اتوبوس، راه آهن و فرودگاه به مشهد سفر کردند که پیش بینی می شود امسال این رقم به بیش از 5 میلیون نفر افزایش پیدا کند.

مجید خبیری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: