پنجشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۳ ۷۹۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کاروان خدام الحسین (ع)
چچ
2KfYrtmE2KfYtSDZvtin2YPYqNin2YbYp9mGINmIINin2KrZiNio2YjYs9ix2KfZhtin2YYg2YXYtNmH2K/ZiiDYr9ixINmG2KzZgSDYp9i02LHZgSDYs9iq2YjYr9mG2Yog2KfYs9iq

شهردار مشهد مطرح کرد؛

اخلاص پاکبانان و اتوبوسرانان مشهدی در نجف اشرف ستودنی است

اتوبوسرانان و پاکبانان مشهدی به صورت 3 شیفت کار خدمت رسانی را در نجف انجام می دهند.

شهردار مشهد با اشاره به خدمتگزاری خالصانه به زائران امام حسین(ع) در اربعین حسینی، گفت: اتوبوسرانان و پاکبانان مشهدی به صورت 3 شیفت کار خدمت رسانی را در نجف انجام می دهند لذا اخلاص پاکبانان و اتوبوسرانان مشهدی در نجف اشرف ستودنی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی با بیان این مطلب در جریان ارتباط مستقیم شبکه استانی خراسان رضوی با شهر نجف اشرف و تشریح روند خدمت رسانی شهرداری مشهد به زائران اربعین حسینی(ع) در کشور عراق، اظهار کرد: 600 پارکبان به همراه 320 اتوبوسران و عوامل فنی و اجرایی از شهرداری مشهد در شهر نجف اشرف حضور یافتند و به صورت 24 ساعته و در 3شیفت مشغول خدمت رسانی هستند.
وی به جابه جایی روزانه 150 تا 180 هزار زائر از مرز مهران به نجف اشرف و بالعکس اشاره کرد و افزود: همچنین روزانه حدود 200 تن زباله از شهر نجف توسط پاکبانان مشهدی جمع آوری می شود.
شهردار مشهد در ادامه بیان کرد: کار نظافت دو سوم شهر نجف اشرف، معادل یک میلیون مترمربع، انجام می شود و شهر 7مرتبه در طی شبانه روز پاکسازی می گردد.
کلائی به حضور 4میلیون زائر خارجی و 10 میلیون زائر عراقی در شهر نجف و کربلا به مناسبت اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: حضور میلیونی زوار می طلبد که خدمت رسانی به صورت گسترده برنامه ریزی شود.
شهردار مشهد در بخش دیگری از صحبت های خود به اعزام نیروهای خدماتی به مشهد به مناسبت دهه آخر صفر اشاره کرد و ادامه داد: با هماهنگی صورت گرفته با شرکت های هواپیمایی، نیروهای خدماتی به مشهد باز میگردند تا آماده خدمت رسانی به زائران دهه پایانی صفر در مشهد شوند.
کلائی به تقسیم وظایف صورت گرفته در ستاد خدمات سفر اشاره کرد و گفت: عمده کار با آستان قدس رضوی است. با این حال شهرداری مشهد نیز با فعال تر کردن سازمان پایانه های مسافربری در انتقال زائران، سازمان حمل و نقل و ترافیک در ایمنی معابر و کنترل وضعیت ترافیک شهر، سازمان ساماندهی مشاغل شهری در تنظیم بازارهای میادین و سازمان های اتوبوسرانی، تاکسیرانی، قطار شهری و معاونت گردشگری و زیارت در بسیج امکانات خود می کوشد.
وی ابراز امیدواری کرد: با بسیج امکانات بتوانیم مایه آبروی مشهد مقدس در ایام پایانی دهه آخر صفر باشیم.
نجمه کیشی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: