دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱ ۷۵۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کاروان خدام الحسین (ع)
چچ
2KrYp9ir2YrYsSDZhdir2KjYqiDYrtiv2YXYqiDYsdiz2KfZhtmKICDYr9ixINin2LHYqNi52YrZhiDYrdiz2YrZhtmKINio2LEg2LTZiNmCINiu2K/ZhdiqINio2Ycg2LLYp9im2LHYp9mGINin2YXYp9mFINix2LbYpyjYuSk=

قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد تاکید کرد:

تاثیر مثبت خدمت رسانی در اربعین حسینی بر شوق خدمت به زائران امام رضا(ع)

قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد گفت: حال خوبی که خدمت رسانی به زائرین اربعین ایجاد می کند، شوق خدمت به شهروندان مشهدی را چند برابر می کند.

قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد گفت: حال خوبی که خدمت رسانی به زائرین اربعین ایجاد می کند، شوق خدمت به شهروندان مشهدی را چند برابر می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی در برنامه رادیویی «گفت و گوی شهر بهشت» با عنوان مطلب بالا خاطرنشان کرد: بر مجموعه فعالیت های شهرداری در ستاد اربعین، بیشتر نگاه خادمی غالب است تا نگاه کارکردی. فعالیت در قالب ستاد اربعین، رنگ و بوی خدمت در مجموعه مدیریت شهری را جذاب تر می کند.
وی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد تاکید ویژه ای بر برنامه محوری و انجام برنامه های عملیاتی با بودجه ریزی عملیاتی می شود، ادامه داد: می توان گفت شهرداری مشهد در حوزه برنامه محور بودن بین شهرداری های کلانشهرها جزو بهترین ها است.
حسامی اضافه کرد: شهرداری مشهد از سال 1394 در حوزه ستاد اربعین توفیق خدمت رسانی در عتبات عالیات را دارد و طبق قانون؛ شهرداری مشهد و تهران این اجازه را دارند که درکشور عراق به زائرین اربعین خدمت رسانی کنند. مبالغ هزینه شده در این ستاد هم با دولت تهاتر می شود و مجددا به چرخه مدیریت شهری برمی گردد.
قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد با عنوان اینکه فعالیت های ستاد اربعین در بحث اعزام شدن کاملا داوطلبانه و بدون حق ماموریت است، افزود: همچنین چون 90 درصد این افراد زیارت اولی هستند، برنامه فشرده زیارت را برای آنها در نظر گرفتیم.
وی به کمیته های این ستاد هم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: 4 کمیته؛ خدمات شهری، حمل و نقل، پشتیبانی و ایمنی و کمیته فرهنگی، رسانه و مشارکت ها با وظایف مشخص در ستاد اربعین به ارائه خدمت پرداختند.
حسامی به فعالیت های خدمات شهری در ایام اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت: 600 پاکبان و سرشیفت نمونه که در طول سال خدمت صادقانه ارائه کرده اند، انتخاب شدند و از 19 مهر تا 27 مهر ماه خدمت رسانی به زائرین حسینی را به عهده گرفتند. 16 دستگاه مکانیزه سنگین و نیمه سنگین، نظافت یک میلیون مترمکعب، جمع آوری روزانه 160 تن زباله که در نوع خود رکورد به حساب می آید، پاکسازی 9 میلیون متر مربع نظافت توسط پاکبانان، انتقال بیش از 1730 تن زباله به خارج از شهر مشهد از جمله فعالیت های این ستاد بوده است.
قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد با بیان اینکه اقدامات به صورت 24 ساعته انجام می شد، اظهار کرد: سرویس دهی 100 دستگاه اتوبوس انجام شد. 3 تعمیرگاه سیار هم از 17 مهر تا 29 مهرماه در مسیر شوملی تا نجف به مسافت 120 کیلومتر فعال بود. در این مدت 2 هزار و 300 سفر رفت و برگشت و 130 هزار نفر رایگان و صلواتی جا به جا شدند.
وی ادامه داد: علاوه بر کمیته های تخصصی، ناظرهایی نیز دعوت می شوند که عملکرد ما نیز در این ستاد مورد بررسی قرار بگیرد.
حسامی از از خدمات رسانی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا(ع) هم خبر داد و افزود: 5 هزار و 600 پاکبان، 70 دستگاه خودروی مکانیزه و 260 خودروی حمل زباله به‎صورت شبانه‎روزی در دهه پایانی ماه صفر ارائخ خدمت خواهند داشت.
قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین در 7 محور ورودی مشهد نیز 230 پاکبان، 16 تانکر آب برای شست‌‏وشوی مسیر، 180 باکس، 6تریلی تانکری برای پشتیبانی از سرویس‌های بهداشتی و 200 چشمه سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده است. همچنین 50 دوش حمام نیز برای موکب ها تعبیه شده است.
وی همچنین بیان کرد: ۲۳ ایستگاه استقبال از زائرین به صورت مشارکتی و حمایتی و ۱۳ مرکز اسکان توسط شهرداری با ظرفیت ۵ هزار نفر برای زائران پیاده آماده شده است.
حسامی به طرح «شهروند مهمان نواز حریم رضوی» اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در قالب 33 عنوان خدمت فعال است و شهروندان می توانند از طریق سامانه 1000181، شماره تماس 3135 و سایت « mashhadisho.com» نسبت به ثبت نام داوطلبانه اقدام کنند.
وی به خدمات رسانی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا(ع) نیز اشاره کرد و افزود: در ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری هم افزایش ناوگان و کاهش سرفاصله زمانی را در برنامه داریم، علاوه بر این با پلیس راه نیز هماهنگ شده است که 100دستگاه اتوبوس و 100 ون تاکسی درون شهری نیز به منظور خدمات رسانی به زائران پیاده در داخل استان به زائران عزیز خدمات رسانی کنند.
مهین ساعدی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: