چهارشنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۹
چچ
2KrZgtmI2YrYqiDZh9mF2YPYp9ix2Yog2KjZiti02KrYsSDYp9mK2LHYp9mGINmIINin2YrYqtin2YTZitinINiv2LEg2KzZh9iqINiq2YjYs9i52Ycg2LTZh9ix2Yo=

شهردار مشهد در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران تاکید کرد؛

تقویت همکاری بیشتر ایران و ایتالیا در جهت توسعه شهری

زمینه های همکاری و موقعیت ژئوپلیتیک مشهد و زمینه های اقتصادی که وجود دارد، دارای اهمیت است.

شهردار مشهد در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران بر همکاری های مشترک بین این دو کشور در جهت توسعه شهری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در دیدار با «جوزپه پرونه» سفیر ایتالیا در ایران که در دفتر کاری وی برگزار شد، با اشاره به وجود زمینه های مختلف همکاری های اقتصادی بین ایران و ایتالیا، اظهار کرد: از فضای تحریم ها و موانعی که بین دولت ها برای همکاری های مشترک اقتصادی وجود دارد، اطلاع داریم، اما تجربه نشان می دهد شهرداری ها می توانند به عنوان مجموعه های غیردولتی نقش مهمی در دیپلماسی ایفا کنند و ما تجربه خوبی از اجرای دیپلماسی در این زمینه داریم.
وی ضمن اشاره به ماموریت شهرداری مشهد در ایجاد شهر فرودگاهی جدید برای این کلانشهر، بیان کرد: زمینه های همکاری و موقعیت ژئوپلیتیک مشهد و زمینه های اقتصادی که وجود دارد، دارای اهمیت است. مشهد ظرفیت افزایش فضاهای پروازی و کارکردهای مرتبط و تبدیل آن به ترمینال پروازی برای کشورهای منطقه را دارد.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه شهرداری ها سازمان های غیر دولتی هستند، اظهار کرد: با وجود تحریم ها، منعی در همکاری های مشترک در این موضوع وجود ندارد و اجرای کار به نحوه همکاری مرتبط می شود.
کلائی با بیان اینکه شهرداری مشهد به نمایندگی از دولت مسئول ایجاد و ساخت این فرودگاه شده است، افزود: باید کار را از نقطه اول که مشاوره و تعیین مکان است شروع کرد و تا ساخت و بهره برداری از آن پیش برویم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود، اظهار کرد: با توجه به اینکه مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران و قوی ترین شهر اقتصادی -با فاصله کمی از تهران- است، می تواند یک مکان اقتصادی به شمار آید و برای سرمایه گذاری جذاب باشد.
شهردار مشهد در معرفی این کلانشهر، گفت: مشهد، 3 ونیم میلیون نفر جمعیت دارد و از اقتصاد ثابتی برخوردار است. همچنین سالانه 30 میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان و ایران را به میزبانی می پذیرد.
کلائی تاکید کرد: جریان سرمایه ای که در شهر و از حوزه گردشگری به مشهد سرازیر شده سبب شده است، این شهر در حوزه های صنعتی و مالی بتواند به عنوان مرجع جدی در ایران مطرح گردد.
وی با اشاره به حضور حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در شهر ماترای ایتالیا و نامگذاری خیابانی به نام خراسان در این شهر، بیان کرد: ایشان پس از این سفر، گزارشی از میهمان نوازی گرم ایتالیایی ها در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ارائه کردند و ما هم از این میزبانی تشکر می کنیم.

نجمه کیشی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4827054341634
Qt: 1.246280670166