دوشنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲ ۳۵۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
چچ
INio2LHZhtin2YXZh+KAjNix2YrYstmKINmF2YbYp9iz2Kgg2KjYsdin2Yog2YXZitiy2KjYp9mG2Yog2LTYp9mK2LPYqtmHINin2LIg2LLYp9im2LHYp9mGINmG2YjYsdmI2LLZii8g2YTYstmI2YUg2KfZgdiy2KfZiti0INmH2YXZg9in2LHZiiDZhdi02KrYsdmDINio2LHYp9mKINin2LPYqtmC2KjYp9mEINin2LIg2YbZiNix2YjYsg==

در جلسه آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد مطرح شد؛

برنامه‌ریزی مناسب برای میزبانی شایسته از زائران نوروزی/ لزوم افزایش همکاری مشترک برای استقبال از نوروز

شهرداری آمادگی این را دارد که با تقویت و ایجاد فضای سبز در منطقه ثامن که شامل خیابان‌های اطراف حرم مطهر می‌شود، فعالیت‌های مشترکی را با آستان قدس رضوی تعریف و اجرا کند.

شهردار مشهد از آمادگی مدیریت‌شهری برای همکاری‌های مشترک با آستان قدس رضوی در نوروز و سایر مناسبت‌های آینده خبر داد و به طرح‌های شهرداری برای استقبال از مسافران نوروزی اشاره کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در جلسه مشترک ب شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی که در خصوص مقدمات استقبال از زائران نوروزی برگزار شده بود، با بیان اینکه در مشهد ۱۷۹ محله داریم که ۶۶ محله آن به‌طور کامل نابرخوردار هستند، گفت: طرح‌هایی از قبیل برپایی دکه‌های ترویج کتاب‌خوانی و گل‌آرایی‌های ویژه می‌تواند فضای این محله‌ها را تغییر دهد.
وی ضمن اشاره به عملکرد سال گذشته مدیریت شهری در خصوص استقبال از بهار ادامه داد: نوروز سال گذشته حدود ۴ میلیون گل در معابر مشهد کاشته شد که از این رو در گل‌آرایی شهر تجربه بسیار خوبی کسب کرده‎ایم.
شهردار مشهد تصریح کرد: شهرداری آمادگی این را دارد که با تقویت و ایجاد فضای سبز در منطقه ثامن که شامل خیابان‌های اطراف حرم مطهر می‌شود، فعالیت‌های مشترکی را با آستان قدس رضوی تعریف و اجرا کند.
کلائی با قدردانی از فعالیت ارزشمند هنری گروه‌های سرود آوای رضوان، اظهار کرد: استقرار این گروه‌های سرود در مبادی ورودی شهر باید یکی از فعالیت‌های مشترک شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی در ایام نوروز باشد.
 برنامه‌های نوروزی در ۳ محور اساسی
در ادامه رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز با اشاره به خروجی مطلوب همکاری‌های مشترک میان آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد در ایام پایانی ماه صفر گفت: شعار «همه خادم‌الرضاییم» که برای ماه صفر انتخاب شد یا شعار «خدمت کریمانه» در دهه کرامت، به دلیل فراگیر بودن و اینکه محدود به صنف یا گروه خاصی نبود، باعث شد دستگاه‌های مختلف در کنار مردم در ذیل این شعار‌ها جمع شوند و برای خدمت بهتر به زائران امام هشتم (ع) به میدان بیایند.
حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد با بیان اینکه در تعطیلات نوروز و تابستان طیف زائرانی که در مشهد حضور دارند، بیشتر خانواده‌ها هستند، گفت: گل‌آرایی، کتاب و کتاب‌خوانی و نورپردازی، ۳ محوری است که بنا داریم با تمرکز بر آن‌ها در کنار سایر اقداماتی که مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی برای تعطیلات نوروز پیش‌بینی می‌کنند، به استقبال نوروز برویم.
وی با اشاره به اینکه در محور کتاب و کتاب‌خوانی با توجه به جمعیت زائرانی که در طول سال به مشهد سفر می‌کنند، این شهر می‌تواند به پایتخت کتاب ایران تبدیل شود، گفت: ظرفیت نمایشگر‌های داخل حرم مطهر رضوی، فضا‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی حرم مطهر، بین نماز‌ها و منابر حرم می‌توانند به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین خانواده‌ها کمک کند.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: