یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۷ ۱۸۵
طبقه بندی: نمایشگاه اقتصادی
چچ
2YLZiNmEINmF2LPYp9i52K8g2YXYr9mK2LHYp9mGINio2KfZhtmD2Yog2KjYsdin2Yog2YPZhdmDINio2Ycg2b7ZiNmK2KfZitmKINin2YLYqti12KfYryDZhdi02YfYrw==

مدیر تامین منابع مالی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

قول مساعد مدیران بانکی برای کمک به پویایی اقتصاد مشهد

مدیران عامل بانک ها در این نمایشگاه به ما قول مساعد دادند تا از تمامی ظرفیت هایشان در پویایی اقتصاد شهر مشهد استفاده کنند.

مدیر تامین منابع مالی شهرداری مشهد از انعقاد تفاهم نامه ایجاد صندوق زمین و مسکن با شرکت های تامین سرمایه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید محمد عنبری اظهار کرد: تمام هم و غم ما در این نمایشگاه معطوف به آن بود که سرمایه گذاران را با روش های نوین تامین مالی آشنا کنیم. بسیاری از سرمایه گذاران می توانند سرمایه های خرد مردم را جذب کنند، از این رو ما صندوق زمین و مسکن را ایجاد کردیم تا بانک ها بتوانند از این طریق سرمایه های خرد مردم را جمع کند.
وی ادامه داد: شهرداری مشهد زمین های خرد و کلان زیادی دارد از این رو چند زمین از سوی شهرداری به شرکت های تامین سرمایه معرفی شده که شرکت های ساختمانی زمین و مسکن تشکیل و وارد بورس شود تا مردم در خرید سهام این شرکت ها و در کار ساخت و ساز شهری سهیم باشند. این تفاهم نامه طی برگزاری این نمایشگاه منعقد شده است.
وی تصریح کرد: نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری موهبتی برای شهر مشهد بود، در این نمایشگاه پنل های تخصصی مختلفی برگزار شد که این مهم می توانست در نحوه آشنایی سرمایه گذاران با روش های نوین تامین مالی و چالش های سرمایه گذاری موثر واقع شود.
مدیر تامین منابع مالی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه متخصصین و صاحبنظرانی از حوزه بورس، فرابورس، شرکت های تامین سرمایه، بانک ها و ... حضور داشتند و مشکلات سرمایه گذاران مطرح و برای آن ها راهکار ارائه شد.
عنبری عنوان کرد: علاوه بر این در این نمایشگاه شفاف سازی لازم در پروژه های مشارکتی برای مردم صورت پذیرفت. همچنین در این نمایشگاه سرمایه گذاران با روندهای سرمایه گذاری و شیوه های سرمایه گذاری مشارکتی با شهرداری آشنا شدند.
وی یادآور شد: در واقع این نمایشگاه به مخاطبان این آگاهی را داد که از یکسو می توان با سرمایه گذاری خرد یا همان خرید اوراق مشارکت و صکوک در مدیریت شهری سهیم بود و از سوی دیگر با سرمایه گذاری کلان و از طریق اخذ پروانه و زمین از شهرداری در مدیریت شهری سرمایه گذاری کرد.
مدیر تامین منابع مالی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مذاکرات بسیار خوبی در این نمایشگاه با بانک ها صورت گرفت و قرادادهای مطلوبی نیز در این حوزه منعقد گردید، یادآور شد: مدیران عامل بانک ها در این نمایشگاه به ما قول مساعد دادند تا از تمامی ظرفیت هایشان در پویایی اقتصاد شهر مشهد استفاده کنند.
عنبری افزود: نشست های بسیار خوبی با شرکت های تامین سرمایه، مدیران بورس، فرابورس و ... برگزار شد، در واقع این نمایشگاه موهبتی برای شهر مشهد بود که امید می رود اقتصاد شهری بیش از پیش پویا شود.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه با لیزینگ مذاکراتی انجام گرفت که بر این اساس تمامی سازمان ها اعم از خصوصی و عمومی می توانند از طریق لیزینگ کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند و در طولانی مدت بدهی خود را با بانک ها تسویه کنند.

مدیر تامین منابع مالی شهرداری مشهد ادامه داد: روش های تامین مالی سنتی به دریافت تسهیلات و اوراق مشارکت ختم می شد اما روش های نوین تامین مالی برای پویایی اقتصاد شهری بسیار تاثیرگذار است، به طور مثال شهرداری در گذشته هیچ گاه به سراغ لیزینگ ها نرفته بود اما با مدیریت فعلی شهرداری به سراغ این نوع روش تامین مالی و ایجاد صندوق زمین و مسکن رفتیم که مزایای بسیاری را به همراه دارد به طور مثال سرمایه های خرد مردم جمع می شود و شهرداری با پشتوانه قوی مالی می تواند صندوق ها را ضمانت کند و همچنین بسیاری از پیمانکارانی که با مشکل مالی مواجه هستند می توانند لوازم مورد نیاز خودشان را از طریق لیزینگ ها تامین کنند.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: