یکشنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • استقبال از بهار1400
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KrZiNis2Ycg2KjZhyDYudiv2KfZhNiq2Iwg2K/Ysdiq2YjYstmK2Lkg2YrYp9iv2YXYp9mGINmH2KfZiiDZhtmI2LHZiNiyIDk5IC8g2KfZgdiy2KfZiti0INmD2YrZgdmK2Kog2KrZiNmE2YrYryDYotir2KfYsSDZiCDZhtqv2KfZhyDYrNiv2Yog2KjZhyDYqNiu2LQg2LLZitin2LHYqiDZiCDZhdi52YbZiNmK2Kog

دبیر سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد(خانه بهار) تاکید کرد؛

توجه به عدالت، درتوزیع یادمان های نوروز 99 / افزایش کیفیت تولید آثار و نگاه جدی به بخش زیارت و معنویت

همچنین در کنار کیفیت کار به عدالت توزیعی یادمان ها و جانمایی آنها در نقاط مختلف شهر که مورد تاکید شهردار و شورای شهر است، توجه ویژه شده است.

دبیرسومین جشنواره هنرهای شهری مشهد( خانه بهار) با اشاره به اینکه توجه به عدالت در توزیع یادمان های نوروز امسال مورد تاکید شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد است، گفت: افزایش کیفیت تولید آثارو نگاه جدی به بخش زیارت و معنویت دو ویژگی یادمان های نوروز 99خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، صدرا یوسفی درحاشیه بازدید مدیران شهری از74 اثر راه یافته به مرحله نمایشگاه، جهت انتخاب آثار نهایی برای تولید یادمان های نوروز 99 افزود: امسال بخش یادمان سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد، تحت عنوان (خانه بهار) را با بررسی سوابق وآسیب شناسی های دوره های قبل چند ماه زودتر آغاز کردیم.
وی اضافه کرد: با اعلام فراخوان 800 اثر از 36 شهر کشور دریافت کرده ایم که پس از داوری در مرحله اول 74 اثر به مرحله نمایشگاه راه یافتند.
وی با بیان اینکه اکنون نیز74 اثر راه یافته به مرحله نمایشگاه برای انتخاب نهایی در سه مرحله داوری خواهند شد، اظهارکرد: داوری آثار از سوی هیئت  داوران انجام  و در مرحله بعد به واسطه ارتباط مستقیمی که آثار با مردم دارند از اعضای شورای اجتماعی محلات مشهد دعوت شده است تا در این مرحله نظرات خود را در خصوص آثار انتخابی اعلام کنند.
دبیر سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد(خانه بهار) ادامه داد: در مرحله سوم نیز مدیران شهری و معاونان شهردار که نقش جدی ای در تصمیم گیری و تصمیم سازی دارند دعوت شده است تا از این آثار بازدید و نظرات خود را اعلام کنند، جمع این سه نظر آثاری خواهد بود که تولید و در نوروز سال 99 در سطح شهر نصب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با پیش بینی شورای اسلامی شهر به ویژه کمیسیون فرهنگی مشکلی برای بودجه تولید آثار نخواهیم داشت، اظهارکرد: با توجه به این موضوع چیزی که اهمیت دارد، کیفیت و دقت در تولید آثاری است که به عنوان یادمان در نوروز 99 در شهر اکران خواهند شد.
وی گفت: درکنار کیفیت تولید، امسال در تولید و انتخاب آثار نگاه جدی به بخش زیارت و معنویت شده است و تاکید داشته ایم آثار بهتری را در این زمینه داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به اینکه هرسال در ایام نوروز مردم منتظر اکران یادمان ها هستند، تلاش کرده ایم در انتخاب و تولید آثار نظرات مختلف را در سطح نخبگانی و عمومی جامعه مورد توجه قرار دهیم.
یوسفی اضافه کرد: همچنین در کنار کیفیت کار به عدالت توزیعی یادمان ها و جانمایی آنها در نقاط مختلف شهر که مورد تاکید شهردار و شورای شهر است، توجه ویژه شده است.
دبیرسومین جشنواره هنرهای شهری مشهد(خانه بهار) تصریح کرد: در مجموع بخش یادمان های هنری با المان های گل ترکیب شده است و جانمایی کلی برای این دو بخش در نقاط مختلف شهر انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امسال به موضوع زمانبندی تولید به موقع آثار نیز توجه شده است، اظهارکرد: این بخش از داوری آثار همیشه در اسفند انجام می شده است، اما اکنون اول دی ماه درحال تعیین تکلیف و انتخاب آثار هستیم، لذا برای دقت بیشتر، کیفیت بخشی به تولید آثار و نظارت دقیق و جانمایی صحیح سه ماه فرصت داریم تا کار به شب عید کشیده نشود.
وی ادامه داد: در مجموع جشنواره خانه بهار99 در بخش های دانشگاهی، دیوارنگاری، آذین بندی، هنرهای نمایشی، گلستان، پژوهشی و علمی درحال فعالیت است.

مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0026559829712
Qt: 0.48589158058167