پنجشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۱۶ ۳۲۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
چچ
2LPZh9mFINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmH2Kcg2KfYsiDZgtin2YbZiNmGINmH2YjYp9mKINm+2KfZg9iMINmF2K/Zitix2YrYqiDZhdi12LHZgSDYs9mI2K7YqiDZiCDZh9iv2YHZhdmG2K/ZiiDZitin2LHYp9mG2YfigIzZh9inINm+2LHYr9in2K7YqiDZhtmF2Yog2LTZiNiv

رییس شورای اسلامی شهر تهران؛

سهم شهرداری ها از قانون هوای پاک، مدیریت مصرف سوخت و هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نمی شود

بخش مهمی از مسئولیت‌های دولت، به مرور زمان توسط شهرداری‌ها در حال ارائه و اجرا شدن است و امروز تعداد پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها در مجموع کمتر از دولت نیست و از سوی دیگر انتظارات شهروندان از شهرداری‌ها نیز افزایش یافته است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم شهرداری ها از قانون هوای پاک، مدیریت مصرف سوخت و هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه نشست هم‌اندیشی جمعی از روسای شوراهای اسلامی و شهرداران کلانشهرهای کشور که در مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نزدیک به 100 سال از تشکیل شهرداری‌ها می‌گذرد و روز به روز شاهد افزایش جمعیت ساکن در شهرها هستیم، اظهارکرد: در حال حاضر نسبت جمعیت شهرنشین به جمعیت روستایی ما، 75 به 25 است که از همین رو شاهد افزایش سریع تعداد شهرها هستیم.
وی افزود: بخش مهمی از مسئولیت‌های دولت، به مرور زمان توسط شهرداری‌ها در حال ارائه و اجرا شدن است و امروز تعداد پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها در مجموع کمتر از دولت نیست و از سوی دیگر انتظارات شهروندان از شهرداری‌ها نیز افزایش یافته است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قوانین خوبی در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد ولی اجرایی نمی‌شود، اظهارکرد: از جمله این قوانین می توان به قانون هوای پاک، مدیریت مصرف سوخت و هدفمندی یارانه‌ها و ... اشاره داشت که سهم شهرداری‌ها پرداخت نمی‌شود.
هاشمی درخصوص لایحه درآمدهای پایدار تصریح کرد: این لایحه ایده‌آل ما نیست و پیشنهاداتی نیز در این خصوص داده‌ایم؛ آثار منفی این لایحه برای شهر تهران کمتر از سایر شهرهاست چراکه کمیسیون ماده 5 در دست شوراست و طرح‌های تفصیلی نیز همگی آماده هستند.

مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده: