شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۵۳ ۳۹۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
چچ
2KfYrtmE2KfYtSDZiCDZiNmB2KfYr9in2LHZiiDYr9mIINmI2YramNqv2Yog2LTYp9iu2LUg2LPZvtmH2KjYryDYtNmH2YrYryDYrdin2Kwg2YLYp9iz2YUg2LPZhNmK2YXYp9mG2Yog

شهردار مشهد تاکید کرد؛

اخلاص و وفاداری دو ویژگی شاخص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

اگرچه درباره اخلاص، شجاعت و تدبیر ایشان فراوان صحبت شده است، اما یکی از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی که باید جدی مورد توجه قرار گیرد، وفاداری است فردی که ۴۰ سال یک مسیر را انتخاب کرد و به آن وفادار بود .
وی گفت: وفاداری و اخلاص هر دو ویژگی‌هایی است که شهید سلیمانی را برجسته کرده است .

شهردار مشهد گفت: اخلاص و وفاداری دو ویژگی شاخص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز در مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که با حضورجمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی، معاونان شهردار و جمعی از مدیران و کارمندان شهرداری مشهد برگزارشد، افزود: درطول هفته گذشته فراوان از ویژگی شهید سلیمانی صحبت شده است، اما دو ویژگی وی بسیار برجسته است.
وی اضافه کرد: یکی از این دو ویژگی اخلاص است، انصافاً تمام کسانی که شهید سلیمانی را می‌شناختند بر این مهم تأکید داشتند و عملکرد ایشان هم بیانگر اخلاص بالاست و این اتفاقی که در شهادت ایشان رخ داد و مردمی که به صحنه آمدند اگر نگوییم بی نظیر بود قطعاً در طی ۴۰ سال گذشته کم نظیر بوده است.
کلائی تصریح کرد: این فضایل اخلاقی و تمام موفقیت‌هایی که سردار سلیمانی در برابر داعش و ایجاد انسجام در محور مقاومت و تمام خدماتی که برای کشور و امت اسلامی داشت ریشه در اخلاص دارد، چرا که بدون اخلاص محال ممکن است این‌همه انسان برای تشییع شرکت کنند و این تجمعات عظیم شکل گیرد.
شهردار مشهد به وفاداری به عنوان ویژگی دوم شهید سردار سپهبد سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه درباره اخلاص، شجاعت و تدبیر ایشان فراوان صحبت شده است، اما یکی از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی که باید جدی مورد توجه قرار گیرد، وفاداری است فردی که ۴۰ سال یک مسیر را انتخاب کرد و به آن وفادار بود .
وی گفت: وفاداری و اخلاص هر دو ویژگی‌هایی است که شهید سلیمانی را برجسته کرده است .
کلائی افزود: خداوند متعال هم وعده داده که افراد با هر ویژگی که همراه باشند با همان ویژگی محشور می‌شوند.
همچنین در ادامه این مراسم سرهنگ سید جواد کمالی، رییس سازمان بسیج ادارات سپاه امام رضا(ع) نیز با بیان این که آرزوی شهید سپهبد سلیمانی شهادت بود و در نهایت به این آرزویش هم رسید، اظهارکرد: یکی از ویژگی های سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مردم خواهی، مردم دوستی و ولایت مداری ایشان بود.
وی گفت: از سال ۴۲، بحث کاپتیالسیون مطرح و کشور به عنوان مستعمره در اختیار آمریکا قرار گرفت و ابرقدرت غرب در مقابل ابرقدرت شرق در کشور ما جولان می داد، ده ها هزار نفر از مستشاران آنها در تمامی مناطق حساس نظامی و نفتیمان حضور داشتند و در واقع این اماکن دست اجنبی بود.
وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 و ورود حضرت امام (ره) به ایران، تمامی نیروهای این ابرقدرت از کشور بیرون رانده شد و جولانگاه خود را از دست داد.
وی اضافه کرد: لذا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون استکبار جهانی به ویژه آمریکا درصدد ضربه زدن به ما بوده است.
کمالی ادامه داد: این سردارسلیمانی ها و رزمندگان اسلام بودند که جانشان را برای دفاع از کشور در مقابل آنها قرار دادند تا آبرویی را که امروز داریم به دست آوریم.
رییس سازمان بسیج ادارات سپاه امام رضا(ع) گفت: سپاه قدس یکی از ارکان اصلی سپاه برای دفاع از انقلاب است، افرادی مانند سردار سلیمانی که به عنوان مدافعان کشور و انقلاب انجام وظیفه می کنند هنوز هستند وخون شهید سلیمانی و حتی خون افرادی که در سانحه هواپیمای اخیر شهید شدند پای استکبار جهانی را خواهد گرفت. 

منبع:
آدرس کوتاه شده: