دوشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
چچ
2KLYutin2LIg2LnZhdmE2YrYp9iqINin2KzYsdin2YrZiiDYqtmC2KfYt9i5INi62YrYsSDZh9mFINiz2LfYrSAi2YXYtdmE2YoiINiv2LEg2KfZitin2YUg2K/Zh9mHINmF2KjYp9ix2YMg2YHYrNix

در راستای پاسخ به مطالبات چندین ساله ساکنین شهرک های "عمار و یاسر"، "شیرین"، "شهیدان باهنر و رجایی" و " طرق" به انجام می رسد؛

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح "مصلی" در ایام دهه مبارک فجر

طبق برنامه ریزی های انجام شده عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح مصلی در ایام دهه مبارک فجر آغاز و طی مدت 15 ماه اجرا خواهد شد.

در پی درخواست های مردمی و در راستای ایجاد تسهیل در دسترسی به شهرک های عمارو یاسر، شهرک شیرین و اتصال بولوار مصلی به شهرک طرق عملیات اجرایی تقاطع غیرهم سطح مصلی در دهه مبارک فجر آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یکی از سیاست ها و اولویت های مدیریت شهری در این دوره اجرای پروژه های عمرانی با توجه به نیازهای نقاط مختلف شهر و خواسته های شهروندان است، در همین راستا حتی بخشی از بودجه عمرانی شهرداری مشهد در هرسال با نظر شورای اجتماعی محلات هزینه می شود.
یکی از موضوعاتی که بارها ازسوی ساکنان منطقه مصلی، شهرک شهید رجایی، شهید باهنر، شهرک شیرین، عمارو یاسر و طرق مطرح شده درخواست ایجاد راه دسترسی میان این شهرک ها از طریق احداث تقاطعی غیر همسطح در منطقه مصلی بوده است.
مطالبه چندین ساله ساکنان این مناطق از مدیریت شهری مشهد با توجه به طولانی بودن مسیر خیابان مصلی به شهرک عمارویاسر، فراهم شدن امکان دسترسی بزرگراه شرقی به بهشت رضا(ع) و همچنین اتصال و امکان دسترسی شهرک طرق به بولوار مصلی است که اکنون و پس ازسال ها انتظار با آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث تقاطع غیر هم سطح مصلی طی روزهای آینده پاسخ داده خواهد شد.
به طور کلی می توان گفت؛ احداث تقاطع غیر همسطح مصلی، سه فایده  اصلی دارد؛ این که به منطقه شهرک شهید رجایی دسترسی جدید می دهد، محور مصلی و شهید نواب صفوی از بن بست بودن خارج می شود و دسترسی دومی هم به بهشت رضا (ع) ایجاد خواهد شد.

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهم سطح مصلی در دهه مبارک فجر
خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این خصوص می گوید: شهرداری توفیق دارد تا در ایام مبارک دهه فجر گامی بزرگ در جهت تحقق رضایت شهروندان و پاسخ به مطالبات چندین ساله اهالی شهرک های شهیدان رجایی و باهنر در خصوص احداث تقاطع غیر هم سطح مصلی به شهرک شیرین بر دارد.
وی می افزاید: در حال حاضر اهالی این محلات باید مسافت 14 کیلومتری را در طول ضلع شرقی و غربی صدمتری و دوربرگردان طی کنند تا به بولوار مصلی و ورودی سمت حرم مطهر رضوی برسند که در این راستا احداث تقاطع غیر همسطح مصلی به عنوان یک بازوی ورودی به سمت حرم مطهر رضوی می تواند باعث تسهیل در تردد و کاهش بار ترافیکی در دیگر بازوهای ورودی به آن سمت باشد.
کاظمی اضافه می کند: طبق برنامه ریزی های انجام شده عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح مصلی در ایام دهه مبارک فجر آغاز و طی مدت 15 ماه اجرا خواهد شد.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح می کند: تقاطع غیر همسطح مصلی با هزینه 63 میلیارد تومان با عبور بزرگراه در تراز منهای یک و میدان بیضوی شکل در تراز همسطح با 280هزارمترمکعب عملیات خاکی، 8 هزار و ۵۰۰ مترمکعب بتن ریزی،28 هزار مترمکعب اساس و زیر اساس و ۳۷ هزار تن روکش آسفالت احداث می شود.
وی ادامه می دهد: امیدواریم با احداث تقاطع غیر همسطح مصلی و ایجاد دسترسی به حرم مطهر رضوی و اتصال مصلی به طرق و تسهیل در دسترسی به شهرک های عمار و یاسر و شهرک شیرین، موجبات رضایتمندی زائران و مجاوران امام رضا(ع) را فراهم آوریم.

مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7500786781311
Qt: 1.6457090377808