یکشنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲
چچ
2KfYsiDYqti02YPZitmEINiz2KrYp9ivINiu2K/Zhdin2Kog2YXZitiy2KjYp9mG2Yog2KrYpyDYqNix2q/Ystin2LHZiiDZhdix2KfYs9mFINmG2YjYsdmI2LLar9in2Ycg2KjYsdin2Yog2K7Yr9mF2Kog2LHYs9in2YbZiiDYqNmHINiy2KfYptix2KfZhiDZiCDZhdis2KfZiNix2KfZhiDYr9ixINmG2YjYsdmI2LIgOTk=

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در مرکز 137 تشریح کرد؛

از تشکیل ستاد خدمات میزبانی تا برگزاری مراسم نوروزگاه برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران در نوروز 99

آموزش نیروهای راهنمای زائر مستقر در 27 پایگاه که به صورت دو شیفت ارائه خدمت می نمایند، آغاز شده است و در مدت یک ماه ویژه ایام استقبال از بهار و تعطیلات نوروز، تعداد دیگری از افراد را هم به صورت داوطلب و هم به صورت کوتاه مدت جهت خدمت رسانی به زائران به کار خواهیم گرفت.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: با تشکیل ستاد خدمات میزبانی و برنامه ریزی برگزاری جشنواره های متنوعی همچون نوروزگاه و «نان و پنیر»، در پی خدمت رسانی بهتر به زائران و مجاوران و پرکردن اوقات فراغت آنها در ایام نوروز 99 هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان در اولین روز از پاسخگویی مدیران حوزه سازمان اجتماعی و فرهنگی به تماس های شهروندان در مرکز 137، با اشاره به برنامه های معاونت گردشگری و زیارت جهت استقبال از زائران و گردشگران نوروزی، تصریح کرد: ستاد خدمات میزبانی با عضویت واحدهای اجرایی درون سازمانی و دستگاه های اجرایی برون سازمانی، جهت همگرایی بیشتر درخدمت رسانی مناسب به زائران نوروزی تشکیل شده است.
تولید سوغات هویتی برای زائران نوروزی
وی افزود: تقویت زیرساخت ها را در اولویت قرار داده ایم و علاوه بر آن، به تنوع بخشی محصولات جهت معرفی ظرفیت ها و پرکردن اوقات فراغت مسافران، توجه ویژه ای شده است، در حوزه سوغات نیز سعی شده است تولیدات این حوزه ریشه در هویت شهر مشهد داشته باشد به طور مثال تولید محصولاتی با سنگ سرپانتین در دستور کار قرار گرفته است.
شالچیان ادامه داد: آموزش نیروهای راهنمای زائر مستقر در 27 پایگاه که به صورت دو شیفت ارائه خدمت می نمایند، آغاز شده است و در مدت یک ماه ویژه ایام استقبال از بهار و تعطیلات نوروز، تعداد دیگری از افراد را هم به صورت داوطلب و هم به صورت کوتاه مدت جهت خدمت رسانی به زائران به کار خواهیم گرفت.
خدمت رسانی تاکسی های باب الجواد(ع) با لباس متحدالشکل به زائران نوروزی
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای تاکسیرانان و پارکبانان الیت، گفت: همچنین مقرر شده است رانندگان تاکسی باب الجواد(ع) با لباس خاص و متحدالشکل که ماشین های آنها نیز با روکش های یکسانی زینت یافته است به استقبال از زائران و مسافران نوروزی بروند.
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار داشت: امسال رویداد هفته گردشگری گناباد در محل بوستان کوهسنگی برگزار می شود و همچنین جشنواره نان و پنیر نیز برای اولین بار با پخت نان ها و پنیرهای محلی شهرهای مختلف کشور در مشهد برگزار می شود.
افزایش ساعت کار آرامگاه فردوسی در نوروز 99 همزمان با برگزاری مراسم نوروزگاه
شالچیان بیان کرد: در طول تعطیلات نوروزی، در محل آرامگاه فردوسی، هر روز را به نام یکی از شخصیت های شاهنامه فردوسی نامگذاری کرده ایم که مراسمی با میزبانی یکی از مناطق شهرداری در محل جلوخان فردوسی برگزار می شود. در نوروز امسال، مراسم نوروزگاه با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در محل آرامگاه فردوسی برگزار می شود که به همین مناسبت، ساعت کار آرامگاه فردوسی نیز تا ساعت 20 افزایش می یابد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بادبادک های ایرانی، ادامه داد: با استفاده از شخصیت های شاهنامه، آموزش هایی را در فرهنگسراهای سطح شهر برای ساخت این بادبادک ها برگزار می کنیم تا خانواده ها، با ساخت بادبادک، بتوانند در روز 12 فروردین، در صورت مساعد بودن شرایط جوی، در مسابقه بادبادک ها شرکت نمایند.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5704126358032
Qt: 1.3836658000946