پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • استقبال از بهار1400
چچ
2YbZiNix2b7Ysdiv2KfYstmKINmF2YrYr9in2YYg2K/ZhyDYr9mKINio2Kcg2YfYr9mBINiy2YrYqNinINiz2KfYstmKINiz2YrZhdin2Yog2LTZh9ix2Yo=

در استانه بهار طبیعت و با هدف ارتقای کیفیت فضای شهری صورت پذیرفت؛

نورپردازی میدان ده دی با هدف زیبا سازی سیمای شهری

نورپردازی در واقع نشان دادن حریم عمومی موجود در فضای شهری و نورپردازی شهری، ترکیبی از نورپردازی معابر، بناها، مبلمان شهری و نورپردازی‌های مناسبتی است که علاوه بر ایجاد شرایط ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای شهری در هنگام شب، در ایجاد امنیت، آسایش و جذابیت محیط‌های شهری نیز می‌تواند نقش به سزایی ایفا کند.

شهردار منطقه 8 مشهد از نورپردازی میدان ده دی با هدف زیبا سازی سیمای شهری در آستانه بهار 99 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی با اعلام این خبر بیان کرد: امروزه ارتقای کیفیت فضای شهری و زیباسازی شهر به یکی از مهم‌ترین درخواست‌های شهروندان تبدیل شده و به ابتدای لیست وظایف آمده است.
وی با بیان اینکه زیباسازی محیط شهری سرفصل جدید و گسترده خدمات شهری را پربارتر کرده است، افزود: نورپردازی میادین، معابر و بوستان‌های شهری یکی از اقدامات مدیریت شهری در راستای ارتقا سطح ایمنی شهروندان و افزایش زیبایی بصری شهر است.
شیرازی ادامه داد: نورپردازی در واقع نشان دادن حریم عمومی موجود در فضای شهری و نورپردازی شهری، ترکیبی از نورپردازی معابر، بناها، مبلمان شهری و نورپردازی‌های مناسبتی است که علاوه بر ایجاد شرایط ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای شهری در هنگام شب، در ایجاد امنیت، آسایش و جذابیت محیط‌های شهری نیز می‌تواند نقش به سزایی ایفا کند.
شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: در محیط‌های شهری ایجاد امنیت در شهر برای آسودگی در هنگام کار و فعالیت شبانه از جمله شاخصه‌های مهم نورپردازی شهری است.
شیرازی اظهار کرد: با توجه به تاثیرگذاری نورپردازی در زیباسازی سیمای شهری و با هدف زیبایی نمای شهری و استفاده بصری شهروندان از فضای شهری عملیات نورپردازی میدان ده دی با تعداد18عدد نور افکن خطی،12 عدد پرژکتور دفنی، 130متر حفاری چمن،140 متر غلاف گذاری،200متر کابل کشی، نصب 12 عدد فندانسیون ، نصب یک عدد تابلو برق با اعتباری بالغ بر 470 میلیون ریال صورت پذیرفت.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0019900004069
Qt: 1.9169459342957