سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۵۸
چچ
2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2YHYsdmH2Ybar9mKINiv2LHYrti12YjYtSDYotqv2KfZh9mKINi02YfYsdmI2YbYr9in2YYg2YbYs9io2Kog2KjZhyDZiNmK2LHYsyDZg9ix2YjZhtinINm+2LHYsdmG2q8g2LTZiNivIC8g2YXZiNin2K8g2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2LTYr9mHINio2LHYp9mKINi22K8g2LnZgdmI2YbZiiDYp9mF2KfZg9mGINi52YXZiNmF2Yog2LfYqNmCINm+2LHZiNiq2YPZhCDZh9in2Yog2KjZitmGINin2YTZhdmE2YTZiiDYp9iz2Ko=

مدیرکل حوزه شهردار و امور مناطق شهرداری مشهد؛

اقدامات فرهنگی درخصوص آگاهی شهروندان نسبت به ویرس کرونا پررنگ شود / مواد استفاده شده برای ضد عفونی اماکن عمومی طبق پروتکل های بین المللی است

در راستای پیشگیری از شیوع کرونا تمامی اماکن و ناوگان حمل ونقل عمومی با مواد ضد عفونی کننده دارای استاندار و طبق پروتکل بین المللی انجام می شود.

مدیرکل حوزه شهردار و امور مناطق شهرداری مشهد با اشاره به این که برخی هنوز خطر شیوع کرونا را جدی نگرفته اند، گفت: براین اساس باید اقدامات فرهنگی درخصوص آگاهی شهروندان نسبت به راه های مقابله وپیشگیری از ویروس کرونا در مناطق پررنگ تر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی امروز در نشست هماهنگی معاونان اجرایی مناطق شهرداری افزود: درموضوع ویروس کرونا ابتدا مدیریت بحران شهرداری و سپس خدمات شهری ورود پیدا کرد و به دنبال آن سایر بخش های اجرایی نیز برای مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا وارد کار شدند.
وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع این ویروس تا کنون قابل تقدیر بوده است اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که براساس هشدارهای داده شده از سوی وزارت بهداشت دو هفته آینده برای مقابله با این بیماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان این که هرساله در ایام نوروز میلیون ها زائر برای زیارت وارد مشهد می شوند، اظهارکرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا این موضوع به نگرانی برای مسئولان استان تبدیل شده بود که با پیگیری های انجام شده و اعلام پذیرا نبودن مشهد از زائران در ایام نوروز به دلیل پیشگیری ازشیوع کرونا، کمی از این نگرانی کاسته شده است.
حاتمی تصریح کرد: اما در کنار این موضوع مشهد دارای بیش از3 میلیون نفر جمعیت است که در این میان برخلاف تمامی هشدارها، برخی هنوز خطر شیوع کرونا را جدی نگرفته اند، لذا مدیران مناطق باید اقدامات فرهنگی را برای اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی و تردد کمتر درشهر پررنگ تر کنند.
مدیرکل حوزه شهردار و امور مناطق شهرداری مشهد ادامه داد: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا تمامی اماکن و ناوگان حمل ونقل عمومی با مواد ضد عفونی کننده دارای استاندار و طبق پروتکل بین المللی انجام می شود.
وی افزود: تاکید شهردار مشهد بر تجهیز کارگران خدمات شهری و پاکبانان به ماسک و دستکش وسایر ملزومات برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده است لذا مدیران اجرایی مناطق بر رعایت این موضوع توسط پیمانکاران نظارت جدی داشته باشند.
گفتنی است؛ در این نشست مدیران اجرایی مناطق مختلف شهرداری مشهد نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ضد عفونی کردن اماکن عمومی و معابر پرتردد و همچنین نظارت بر توزیع ماسک و دستکش میان پاکبانان و کارگران خدمات شهری حوزه های تحت پوشش خود ارائه دادند.
مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8713839848836
Qt: 1.7200901508331