پنجشنبه, ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳ ۴۳۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
چچ
2YbYp9mF2Ycg2LTZh9ix2K/Yp9ixINmF2LTZh9ivINio2Ycg2KfYudi22KfZiiDZhdiq2LHZiNm+2YTZitiz

در راستای مقابله با بحران کرونا منتشر شد؛

نامه شهردار مشهد به اعضای متروپلیس

بدون شک ما از این بحران سخت با تلاش همه جانبه کادر عزیز و فداکار درمانی مون که چهل روزه در حال مبارزه با این بحران هستند، میگذریم مثل همه بحران‌های سختی که تا امروز پشت سر گذاشتیم.

شهردار مشهد با انتشار پستی در اینستاگرام از ارسال یک نامه به شهرداران عضو هیات مدیره انجمن کلانشهر‌های جهان (متروپلیس) با تاکید بر بحران کرونا خبر داد و با اشاره به منشور این انجمن، خواستار اقدام عملی شهرداران در واکنش به تحریم‌های ایران شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در نامه ای که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد با اشاره به لزوم اقدام متقابل کلانشهر‌ها بر پایه اخلاق آورده است؛ بدون شک ما از این بحران با فداکاری کادر درمانی کشور عبور خواهیم کرد، اما تمام تلاش و توانمان را برای نجات یک جانِ بیشتر و جلوگیری از تداوم این اتفاق تلخ به کار خواهیم بست.
متن منتشر شده در اینستاگرام شهردار مشهد خطاب به شهروندان مشهدی به شرح زیر است.
"هرچند هنوز آمار‌ها نشون میده ما در سیر آمار مبتلایان به #کرونا به روند کاهشی نرسیدیم، اما واقعاً از همراهی اکثریت شما عزیزان برای رعایت #قرنطینه_خانگی بی نهایت ممنونم و امیدوارم بتونیم با تداوم این روند #خودمراقبتی هر چه زودتر از این بحران خارج بشیم.
همونطور که می‌دونید #شهرداری_مشهد یکی از اعضای هیات مدیره #متروپلیس یا همون انجمن کلانشهر‌های جهان هست که به همراه کلانشهر‌هایی مثل بارسلون، برلین، سئول، پاریس، استانبول، مونترال، بروکسل و... بیست و دو عضو هیات مدیره اون رو تشکیل میدن.
امروز نامه‌ای رو خطاب به اعضای متروپلیس نوشتم و با توجه به جایگاه مشهد دراین انجمن مهم، از اون‌ها خواستم در روز‌هایی که به رغم شدیدترین تحریم‌ها به مقابله با ویروس کرونا رفتیم و با توجه به شرایط ویژه‌ای که به سبب این پدیده نوظهور بیولوژیک از جهات مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به وجود اومده، براساس منشور این انجمن و اهداف مطرح شده در کنوانسیون ژنو برای لغو تحریم‌های بی‌رحمانه علیه کشورمون که باعث شده تا جان هزاران هموطن‌مون در معرض خطر جدی قرار بگیره، پافشاری کنند و در این راستا دست به اقدامات عملی بزنن که امیدوارم این نامه بتونه حساسیت‌های بین المللی رو با توجه به موقعیت ویژه مشهد و میزبانی سالانه چند ده میلیون مسافر ملی و بین المللی بالاتر ببره و اقدامات عملی جدی رو در راستای رفع خطرات ناشی از تحریم‌ها رقم بزنه.
بدون شک ما از این بحران سخت با تلاش همه جانبه کادر عزیز و فداکار درمانی مون که چهل روزه در حال مبارزه با این بحران هستند، میگذریم مثل همه بحران‌های سختی که تا امروز پشت سر گذاشتیم، اما نباید فراموش کنیم که این اپیدمی می‌تونه با هر غفلت، جان یک عزیزمون رو بیشتر بگیره و باید همه تلاش‌مون رو به کار بگیریم تا از تداوم این اتفاق تلخ در حد توانمون جلوگیری کنیم.
ارائه کمک‌های متقابل بر پایه #اخلاق، یکی از بارزترین مصداق‌های دیپلماسی عمومی هست و معتقدم باید همه به کمک هم بیاییم تا بتونیم از این چالش سخت با کمترین تلفات ممکن بگذریم.
هر چند بازهم میگم که ما با تکیه به توانایی کادر درمانی‌مون و رعایت خود مراقبتی‌ها و #خودقرنطینگی از این بحران سخت عبور می‌کنیم و با ایجاد محدودیت شدید و شبه قرنطینه‌ای و ایجاد تعطیلی برای ادارات و بانک‌ها و مراکز پرخطر و پرتردد مثل بوستانها، و ...، بستر برای شکست کرونا آماده‌تر شده، اما بدون شک رها شدن از شرّ تحریم‌ها می‌تونه خیلی زودتر ما رو به شکست قطعی این ویروس برسونه."  

منبع:
آدرس کوتاه شده: