شنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
2YXZhdmG2YjYuSDYtNiv2YYg2YHYsdmI2LQg2KjZhNmK2Kog2K/YsSDZvtin2YrYp9mG2Ycg2KfZhdin2YUg2LHYttinKNi5KSDYp9iyINin2KjYqtiv2KfZiiDYrtix2K/Yp9ivINmF2KfZhy8g2YXZhdmG2YjYudmK2Kog2YjYsdmI2K8g2KfZgdix2KfYryDYqNiv2YjZhiDYqNmE2YrYqiAo2K/Yp9ix2KfZiiDZg9mK2Ygg2KLYsSDZg9ivKSDYqNmHINis2KfZitqv2KfZhw==

با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا و حذف جارچیان انجام می شود؛

ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) از ابتدای خرداد ماه/ ممنوعیت ورود افراد بدون بلیت (دارای کیو آر کد) به جایگاه

وی با بیان اینکه ممنوعیت فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و جلوگیری از ورود افراد بدون بلیت به سالن انتظار و جایگاه پیاده و سوار شدن مسافران اواخر سال قبل به صورت آزمایشی آغاز شده بود، اظهار می کند: اما با شیوع ویروس کرونا و ممنوع شدن سفرهای استانی اجرای این طرح به صورت موقت کمرنگ شد.

با هدف پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا و حذف جارچیان، فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع)، ورود افراد بدون بلیت (دارای کیوآرکد) از ابتدای خرداد ماه به جایگاه ممنوع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یکی از مشکلاتی که همواره گلایه های مسافران را به همراه داشت حضور جارچیان در پایانه امام رضا(ع) و فروش بدون ضابطه وخارج از سیستم بلیت به قیمت های غیرواقعی در پایانه امام رضا(ع) بود که برخی اوقات مشکلات حقوقی را نیز به دنبال داشت.
با توجه به وجود این مشکلات و همچنین گلایه های زائران و مسافران مدیریت شهری مشهد با همکاری اتحادیه شرکت های مسافربری، اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای، دستگاه قضایی و سایر دستگاه های ذی ربط طرح ممنوعیت فروش بلیت و ساماندهی جارچیان با نصب گیت های ورودی به سالن انتظار و جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافر در پایانه امام رضا(ع) را در دستورکار قرار داده و با ایجاد زیرساخت های لازم اکنون آماده اجرایی کردن این طرح به عنوان اولین شهر درکشور است.
اما اکنون با شیوع ویروس کرونا درکشور و احتمال برقراری مجدد سفرهای بین استانی در روزها و یا هفته های آینده مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وزارت راه وشهرسازی با معرفی طرح سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد به عنوان الگو خواستار ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه ها و جلوگیری از ورود مسافران بدون بلیت به جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافردر پایانه ها شده است.

ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع)
خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این خصوص می گوید: با توجه به گلایه شهروندان و مشکلات حضور جارچیان در پایانه امام رضا(ع) سال پیش طرح ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و اینترنتی شدن فروش بلیت اتوبوس در دستور کار معاونت عمران حمل ونقل و ترافیک و سازمان پایانه های شهرداری مشهد قرار گرفت.
وی می افزاید: بر این اساس زیرساخت های لازم از جمله نصب گیت های ورودی در ابتدای سالن انتظار و جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافر به اتوبوس ها در پایانه امام رضا(ع) انجام و دفاتر فروش بلیت شرکت های مسافربری از پایانه جمع آوری شد.
وی اضافه می کند: همچنین برای پاسخگویی به مسافران کانترهایی برای شرکت های مسافربری به صورت اشتراکی درسالن اصلی پایانه امام رضا(ع) آماده شده است.
وی با بیان اینکه ممنوعیت فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و جلوگیری از ورود افراد بدون بلیت به سالن انتظار و جایگاه پیاده و سوار شدن مسافران اواخر سال قبل به صورت آزمایشی آغاز شده بود، اظهار می کند: اما با شیوع ویروس کرونا و ممنوع شدن سفرهای استانی اجرای این طرح به صورت موقت کمرنگ شد.
کاظمی می گوید: اما اکنون با توجه به اینکه ممنوعیت سفرهای بین شهری و استانی ظرف روزها یا هفته های آینده از سوی ستاد مقابله با کرونا کشور لغو خواهد شد، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وزارت راه وشهرسازی با ارسال نامه ای به ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای تمامی استان ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خواستار ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه ها و جلوگیری از ورود افراد بدون بلیت به محل سوار و پیاده شدن مسافران شده است.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد می افزاید: در این نامه طرح اجرا شده در پایانه امام رضا(ع) مشهد به عنوان الگو به سایر شهرهای کشور معرفی شده است.
وی اضافه می کند: بنا براین طبق ابلاغ مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافرسازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی، فروش بلیت در پایانه های مسافربری از ابتدای خرداد سال جاری در تمامی پایانه های کشور به صورت حضوری ممنوع و فروش بلیت تنها از طریق اینترنت و دفاتر آژانس های مسافرتی خارج از پایانه ها انجام خواهد شد.
وی ادامه می دهد: همچنین از این تاریخ ورود افراد بدون بلیت دارای کد (کیو آر کد) که به نام آنها صادر نشده باشد به سالن انتظار و جایگاه های سوار و پیاده شدن مسافر به طور کامل ممنوع خواهد شد.
کاظمی می افزاید: مقدمات و زیرساخت های اجرای این طرح از سال گذشته در پایانه امام رضا(ع) آماده شده و طرح به صورت آزمایشی اجرا شده است.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تاکید می کند: بر این اساس از زائران و مسافران تقاضا می شود قبل از سفر بلیت خود را از طریق اینترنت یا دفاترآژانس های مسافرتی و فروش بلیت خارج از پایانه امام رضا(ع) خریداری کنند تا در انجام سفر دچار مشکل نشوند.
مجید خبیری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0766812960307
Qt: 2.0626449584961