سه شنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰ ۴۱۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار ماه مبارک رمضان
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KfYrNix2KfZiiAxNSDYt9ix2K0g2KfYqNiq2YPYp9ix2Yog2K/YsSDZhdmG2KfYt9mCINiz2YrYstiv2Ycg2q/Yp9mG2Ycg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8=

در ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد؛

اجرای 15 طرح ابتکاری در مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد

برنامه قرآنی «مرهمی بر سوگ تو»، برنامه‌ای محله‌ محور است که روزانه بیش از 1700 نفر به صورت گروهی در فضای مجازی به تلاوت قرآن می‌پردازند و ثواب آن را به روح درگذشتگان کرونا هدیه می‌کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در 2 بخش طرح‌های ابتکاری و طرح‌های مشترک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانایی اظهار کرد: معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به مناسبت ماه مبارک رمضان، 15 طرح ابتکاری و 4 طرح مشترک را در کلیه مناطق سیزده‌گانه اجرا می‌کند.
وی با اشاره به طرح‌های مشترک ویژه ماه مبارک رمضان تأکید کرد: برنامه قرآنی «مرهمی بر سوگ تو»، برنامه‌ای محله‌ محور است که روزانه بیش از 1700 نفر به صورت گروهی در فضای مجازی به تلاوت قرآن می‌پردازند و ثواب آن را به روح درگذشتگان کرونا هدیه می‌کنند.
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: در اجرای این برنامه سعی کردیم با خانواده‌هایی که عزیزان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند، همدردی کنیم.
دانایی بیان کرد: همچنین شهروندان می‌توانند با شرکت در طرح «محله به محله مهر» نذورات خود را برای توزیع در میان خانواده‌های نیازمند تحویل دهند. در همین راستا 32 هزار خانوار آسیب‌پذیر شناسایی شده‌اند.
,ی با اشاره به تداوم اجرای طرح «سایبان امید» در ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: این طرح به ارائه مشاوره‌های تلفنی و مجازی به شهروندانی که به مشاره روانشناختی برای مقابله با اضطراب‌ها و شرایط خاص کرونا نیاز دارند، می پردازد و خدمات خود را در ماه مبارک رمضان همچنان ارائه می‌دهد.
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به طرح مشارکتی «بهار جان‌ها» تصریح کرد: در اجرای این طرح توزیع بسته‌های حمایتی و ضدعفونی مراکز عمومی با همکاری‌ تشکل‌ها و گروه‌های داوطلبی ادامه دارد. تاکنون 78 محله و بیش از هزار و 200 مرکز عمومی به دفعات ضدعفونی شده‌اند.
دانایی اضافه کرد: در راستای طرح «بهار جان‌ها» 20 هزار بنر و پوستر با هدف آموزش مسائل بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در 170 محله مشهد نصب شد. همچنین بیش از 5 هزار و 200 نفر از اعضای شوراهای اجتماعی محلات و نیروهای داوطلب مردمی، یاری‌رسان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در اجرای این طرح بوده‌اند.
پویش‌های اجتماعی و جلب مشارکت شهروندی
دانایی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان توجه جدی به پویش‌های اجتماعی، گفت: در این راستا 55 پویش اجتماعی به شهروندان خدمت ارائه می‌کنند و در ضدعفونی مراکز عمومی، شناسایی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر مشارکت دارند.
وی افزود: همچنین پویش‌هایی همچون رزمایش همدلی، چراغی برافروز، مهربانی قرنطینه نیست، افطاری ساده، مرهمی بر سوگ تو، اهدای خون، محله به محله مهر، خیریه مجازی، کیسه نذری، هر منزل یک پایگاه سلامت و هر فرد یک سفیر سلامت، کمک مؤمنانه، صدای مشاور، حساب مستضعفین، نذر سلامت، صدقه دفع بلا، پویش مهربانی، بهار جان‌ها و... بخشی از ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان هستند.
برگزاری مسابقات در بستر فضای مجازی
سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به طرح‌های ابتکاری ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: کودکان و نوجوانان علاقه‌مند می‌توانند بر مبنای اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، در مسابقات مجازی اذان و قرائت قرآن شرکت کنند که در پایان ماه مبارک نیز جوایزی به قید قرعه به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد.

دانایی عنوان کرد: همچنین مجموعه برنامه مجازی «هدف زندگی» با ارائه راهکارهایی برای بهبود سبک زیستن در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت پیام‌رسان داخلی «مدرسه» برای برگزاری مسابقات مجازی، تصریح کرد: جشنواره کاریکاتور با موضوع «زندگی با کرونا» و جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی «سیمرغ» در بستر پیام‌رسان داخلی مدرسه برگزار خواهند شد. شرکت‌کنندگان در این مسابقات می‌توانند آثار خود را از طریق این پیام‌رسان ارسال کرده و منتظر اعلام نتایج باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین از دیگر اقدامات ویژه ماه مبارک رمضان می‌توان به فضاسازی‌های صورت گرفته و نصب پرده‌های ستونی با مضامین مرتبط با ماه مبارک رمضان در شهرداری‌های مناطق اشاره کرد. اجرای سرود در مراکز توانبخشی و مراکز نگهداری بیماران اعصاب و روان نیز از دیگر برنامه‌های مناسبتی در این ماه به شمار می‌رود.

غزاله شهیدی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: