یکشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2YoyNSDZhdmI2LHYryDZiNmK2pjZhyDYqNix2YbYp9mF2Ycg2YHYsdmH2Ybar9mKINmIINin2KzYqtmF2KfYudmKINiv2LEg2YXYrdmE2KfYqiDYp9i32LHYp9mBINit2LHZhSDZhdi32YfYsSDYsdi22YjZig==

با توجه به شیوع ویروس کرونا؛

برگزاری25 مورد ویژه برنامه فرهنگی و اجتماعی در محلات اطراف حرم مطهر رضوی

با توجه به کمبود اقلام بهداشتی همچون ماسک و گان برای کادر درمان و مواد ضدعفونی‌کننده و دستکش یک‌بار مصرف برای اقشار نیازمند و آسیب پذیر، در روزهای اول شیوع بیماری کرونا توانسته‌ایم بیش از ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل این اقلام تهیه و در اختیار خانواده‌های کم‌درآمد و آسیب‌دیده از کرونا قرار دهیم.

شهردار منطقه ثامن از برگزاری و حمایت بیش از ۲۵ مورد ویژه برنامه فرهنگی و اجتماعی در محلات اطراف حرم مطهر رضوی تا مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر در برنامه‌های فرهنگی شهرداری این منطقه خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و تصمیم مدیریت شهری مبنی بر ارائه ویژه برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به صورت مجازی، برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در منطقه داشته‌ایم که خوشبختانه با اقبال عمومی از سوی شهروندان همراه بود.
وی افزود: با توجه به شرایط موجود، برنامه‌ریزی ما به گونه ای بود که علاوه بر جلب و سازماندهی مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی در امدادرسانی به کادر درمانی و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، بتوانیم برای تامین اوقات شهروندانی که در قرنطینه خانگی هستند نیز برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.
شهردار منطقه ثامن بیان کرد: در راستای جلب مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی با همکاری شوراهای اجتماعی محلات، پایگاه‌های بسیج و گروه‌های جهادی، توانسته‌ایم بیش از هزار و ۵۰۰ نفر نیروی داوطلب را در اجرای بیش از ۹ عنوان خدمت داوطلبانه سازماندهی کنیم.
نعمتی خاطرنشان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به دو هزار و ۵۰۰ مورد جمع آوری نذورات و هدایای مردمی و طبخ و توزیع بیش از پنج هزار پرس غذای گرم در وعده افطار و توزیع آن بین اقشار آسیب پذیر منطقه همزمان با ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به کمبود اقلام بهداشتی همچون ماسک و گان برای کادر درمان و مواد ضدعفونی‌کننده و دستکش یک‌بار مصرف برای اقشار نیازمند و آسیب پذیر، در روزهای اول شیوع بیماری کرونا توانسته‌ایم بیش از ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل این اقلام تهیه و در اختیار خانواده‌های کم‌درآمد و آسیب‌دیده از کرونا قرار دهیم.
شهردار منطقه ثامن در تشریح برنامه‌های این منطقه برای تامین اوقات فراغت شهروندان در ایام قرنطینه کرونا و همچنین اجرای ویژه برنامه‌های متناسب با ایام ماه مبارک رمضان تصریح کرد: این ویژه برنامه‌ها در سه عنوان کلی برنامه خوانش قرآن محله محور به صورت مجازی با عنوان «مرهمی بر سوگ تو »، مشارکت با تشکل‌ها و حمایت از ارائه خدمات داوطلبانه مردمی در ویژه برنامه «بهار جان‌ها» و همچنین جشنواره کارتون کاریکاتور «زندگی با کرونا» برای گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان با همکاری شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن در حال برگزاری است.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌هایی که هر سال ماه مبارک رمضان در منطقه ثامن برگزار می‌شد، جشن روزه اولی‌ها بود که در یک وعده افطار و با ویژه برنامه‌های متنوع، از فرزندان روزه اولی همکاران شهرداری منطقه و همچنین شهروندان ساکن محلات اطراف حرم مطهر رضوی، در یکی از اماکن گردشگری منطقه، پذیرایی می‌شد اما امسال با توجه به وضعیت موجود در ایام کرونا نسبت به تهیه‌ هدایا به همراه کارت تبریکی برای این عزیزان اقدام شده است. 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.9118267695109
Qt: 0.41299057006836