شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • شهرسازی و معماری
چچ
2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2KfYsiDZgdmG2KfZiNix2Yog2YfYp9mKINmG2YjZitmGINiv2LEg2LHYtdivINiz2KfYrtiqINmIINiz2KfYstiMINmG2YrYp9iy2YXZhtivINmF2KzZiNiyINin2LPYqg==

معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد؛

استفاده از فناوری های نوین در رصد ساخت و ساز، نیازمند مجوز است

معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد گفت: اگر شهرداری بخواهد برای نخستین بار فرکانس بی سیم اخذ کند، به علت تداخل با وظایف برخی از دستگاه ها نیازمند مجوز خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در خصوص رصد ساخت و سازها با کوادکوپتر، اظهار کرد: استفاده از فناوری های نوین مانند هلی شات، دوربین و... در بحث رصد ساخت و سازها در دستور کار کلانشهرها قرار گرفته است.
وی افزود: اما در این ارتباط یکسری موارد امنیتی نیز وجود دارد که با دستگاه های ذی صلاح باید هماهنگی های لازم صورت گیرد. کما اینکه بعضا اگر شهرداری بخواهد برای نخستین بار فرکانس بی سیم اخذ کند، به علت تداخل با وظایف برخی از دستگاه ها نیازمند مجوز خواهد بود. بنابراین برای استفاده از فناوری های نوین و یا هر نوع بالگرد و سیستم دیگر باید با دستگاه های مربوطه هماهنگی صورت گیرد و تمامی این موارد در دستور کار مدیریت نظارت بر ساخت و سازها قرار دارد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر تمامی عکس هایی که از شهر و حریم آن گرفته می شود از طریق نقشه برداری وزارت دفاع با مجوز صورت گرفته است.
غزاله شهیدی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6114713350932
Qt: 1.4643700122833