چهارشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • شهرسازی و معماری
چچ
2LbYsdmI2LHYqiDYsdi52KfZitiqINqG2YfYp9ixINi52KfZhdmEINin2oYuINin2LMuINin2Yog2KjYsdin2Yog2KzZhNmI2q/Zitix2Yog2KfYsiDYotmE2YjYr9qv2Yog2LXZiNiq2Yog2YbYp9i02Yog2KfYsiDYs9in2K7YqiDZiCDYs9in2LI=

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد؛

ضرورت رعایت چهار عامل اچ. اس. ای برای جلوگیری از آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: این موارد شامل عوامل فیزیکی، زیست محیطی، شمیایی و آرگونومیک می شود که همه موارد باید در ساخت و ساز رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در خصوص ایجاد آلودگی صوتی به وجود آمده در شهر به دلیل ساخت سازهای صورت گرفته، اظهار کرد: هر پروانه ساخت و سازی که صادر می شود باید مسیر نظام مهندسی را طی کند.
وی افزود: تمامی مهندسان ناظر در حوزه معماری، عمران و تاسیسات، دوره های اچ. اس. ای را گذرانده اند که در این دوره ها چهار عامل مهم برای کارگزان ساختمانی و افراد پیرامون پروژه در نظر گرفته می شود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به این چهار عامل، بیان کرد: این موارد شامل عوامل فیزیکی، زیست محیطی، شمیایی و آرگونومیک می شود که همه موارد باید در ساخت و ساز رعایت شود.
حسین نژاد خاطرنشان کرد: زمانی که این دوره توسط مهندسان گذرانده می شود، انتظار می رود که در هر کارگاهی (داخل و خارج شهر) این چهار عامل کنترل شود.
وی اضافه کرد: همچنین مهندس ناظر هر پروژه باید مراقب باشد که کارفرما تمامی مواردی که موجب تولید آلودگی صوتی می شود را در مکانی معین و خارج از شهر انجام دهد؛ به طور مثال سنگ های مورد استفاده در ساختمان باید از قبل در کارخانه برش بخورد و در محل ساخت و ساز صورت نگیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تمامی وظایف فوق بر عهده مهندسان ناظر هر پروژه ساخت و ساز است، تصریح کرد: نمایندگان وزارت کار و بهداشت و سایر دستگاه های مرتبط باید عملیات نظارت را در کنار آن انجام دهند.
حسین نژاد گفت: ما به عنوان شهرداری فقط پروانه ساختمانی را صادر می کنیم و بررسی موارد مذکور جز قوانین نظام مهندسی است.
غزاله شهیدی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.96755520502726
Qt: 0.36819291114807