یکشنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۹ ۶۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • آخرین اخبار کرونا ویروس
چچ
2K/ZiNix2YPYp9ix2Yog2YrZgyDYs9mI2YUg2YPYp9ix2YPZhtin2YYg2LPYqtin2K/ZiiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDYp9iyINmB2LHYr9inIA==

سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

دورکاری یک سوم کارکنان ستادی شهرداری از فردا

سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد گفت: با توجه به شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا و تاکیدات شهردار برای پیشگیری از ابتلا همکاران به ویروس کرونا یک سوم کارکنان ستادی از فردا دور کار خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی با بیان این خبر اظهار کرد: اسفند ماه سال گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا و براساس مصوبه ستاد کرونا کشور و استان در مراحل مختلف وضعیت دورکاری و نوبت کاری در شهرداری مشهد برای همکاران اعمال شد.
وی افزود: برهمین اساس در روزهای پایانی اسفند دورکاری 100درصدی برای پرسنل ستادی و از پایان فروردین به ترتیب دورکاری برای 50 درصد و سپس یک سوم کارکنان ستادی شهرداری اعمال شد و از خرداد ماه نیزدورکاری فقط به افراد دارای بیماری های خاص و زمینه ای اختصاص داده شد.
سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر باتوجه به شدت شیوع ویروس کرونا و تصمیمات ستاد کرونای شهرداری که روز گذشته چهار مرداد ماه با حضور شهردار، معاونان و مدیران کل مرتبط برگزارشد، طرح دورکاری یک سوم کارکنان ستادی مناطق، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری مشهد از فردا دوشنبه 6 مرداد ماه دوباره اعمال خواهد شد.
حاتمی خاطرنشان کرد: بر این اساس از فردا 6 مرداد، دو سوم کارشناسان برای خدمات دهی در محل کار حاضر و یک سوم کارشناسان با تشخیص مدیران مجموعه و با اولویت افراد دارای بیماری زمینه ای،ب انوان دارای فرزند زیر شش سال و سپس سایرکارکنان ستادی دورکار خواهند بود.
وی با بیان این که افراد مبتلا به بیماری کرونا و افرادی که خانواده آنان بنا بر تایید مراکز درمانی مبتلا به ویروس کرونا شده اند نیز براساس بخش نامه های ستاد که به همه مناطق و سازمانها ابلاغ شده است نباید در محل کار حاضر شون، تصریح کرد: افراد مبتلا به کرونا نیز پس از بهبود تنها با تایید مراکز درمانی می توانند درمحل کار خود حاضر شوند.
سرپرست اداره کل منابع انسانی شهرداری مشهد گفت: همکاران شاغل در سطوح سرپرستی شامل روسای ادارات و مدیران بخش های مختلف و همچنین کارکنان غیرستادی سازمان ها و شرکت ها از جمله سازمان های آتش نشانی، سازمان مدیریت آرامستان ها و همکاران مدیریت بحران شهرداری مشهد شامل دورکاری نخواهند بود و از زحمات آنها به شکلی مناسب تقدیرخواهد شد.
حاتمی در خصوص ثبت اثر انگشت ورود و خروج کارکنان شهرداری مشهد بیان کرد: پروتکل های بهداشتی بر شست و شو و ضد عفونی کردن مداوم دست ها تاکید دارد، لذا با قراردادن مواد ضد عفونی کننده در مجاورت دستگاه های ثبت اثر انگشت، کارکنان از روز شنبه 11 مرداد ملزم به ثبت اثر انگشت در ورود و خروج خود به محل کار هستند.
حاتمی ادامه داد: برخی از همکاران درخواست ثبت ورود و خروج از طریق اسکن چهره رادارند،اما با توجه به این که دستگاه ها با ماسک قادر به تشخیص چهره افراد نیستند و برداشتن ماسک نیز به مراتب خطر بیشتری درابتلا به ویروس کرونا نسبت به ثبت اثر انگشت دارد تصمیم گرفته شد تا از ثبت اثر انگشت و دستگاه ضدعفونی کننده به جای اسکن چهره استفاده شود.
مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده: