چهارشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱
چچ
2KfYrtiq2KrYp9mF2YrZhyDZhdiz2KfYqNmC2Ycg2YXZhNmKINiv2KfZhti02KzZiNmK2Yog2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDZvtmEINmD2LTZgSDYsdmI2K8=

طی مراسمی در آرامگاه فردوسی برگزار شد؛

اختتامیه مسابقه ملی دانشجویی ساماندهی پل کشف رود

طی مراسمی، اختتامیه مسابقه ملی دانشجویی ساماندهی پل کشف رود برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ساسان نورین مقدم، مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد در مراسم اختتامیه مسابقه ملی دانشجویی طراحی پل کشف رود که با حضور رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس و جمعی از اساتید و دانشجویان برخی از دانشگاه های کشور برگزار شد، اظهار کرد: آرامگاه فردوسی و منطقه تاریخی توس از اهمیت زیادی برای فارسی زبانان برخوردار است، لذا مدیریت شهری در این دوره توجه ویژه ای به ساماندهی و آبادانی این منطقه داشته است.
وی افزود: با توجه به این موضوع در دوره پنجم شورای شهر کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس تشکیل شد.
مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد با اشاره اینکه طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در راستای ساماندهی آرامگاه فردوسی و منطقه تاریخی توس از سوی مدیریت شهری انجام شده است، بیان کرد: یکی از این اقدامات ساماندهی جلو خوان آرامگاه فردوسی و تصویب طرح راهبردی توس در شورای عالی معماری و شهرسازی است.
نورین مقدم خاطرنشان کرد: برای توسعه و بهسازی توس در طرح راهبردی و همچنین طرح تفصیلی پروژه های متعدد زیرساختی از منظر شهر و فرهنگی تعریف شده است که به تدریج مراحل مطالعاتی خود را طی می کند.
مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد، با اشاره به برگزاری مسابقه ملی دانشجویی ساماندهی پل کشف رود تصریح کرد: برای اولین بار در راستای استفاده از طرح ها و ایده های کارشناسان به ویژه جوانان، اقدام به برگزاری مسابقه ساماندهی پل کشف رود کرده ایم.
وی اضافه کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا خوشبختانه استقبال خوبی از این مسابقه شد و در مرحله اول 200 نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف کشوردر قالب گروه ها و یا انفرادی طرح های خود را ارائه دادند.
مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد گفت: پس از داوری در مرحله اول 50 طرح به مرحله نهایی راه یافته و با داوری از سوی اساتید برجسته دانشگاه های معتبر کشور اثرهای برتر انتخاب و در این مراسم از آن ها تقدیر خواهد شد. امیدواریم از این پس نیز بتوانیم از ایده های مختلف در طراحی و اجرای پروژه های شهر استفاده کنیم.
شاهد ثمره و خروجی اندیشه و تفکر دانشجویان برای احیای توس هستیم
همچنین سید مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی اسلامی شهر مشهد در اختتامیه «اولین مسابقه ملی دانشجویی توس» و تقدیر از طرح‌های برتر ارائه شده برای ساماندهی پل کشف‌رود، اظهار کرد: سه سال گذشته و پس از روی کار آمدن شورای پنجم، کمیسیون توسعه و بهسازی توس تشکیل شد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد ثمره و خروجی اندیشه و تفکر دانشجویان برای احیای توس هستیم، افزود: فعالیت‌های دانشجویی همیشه هیجان‌انگیز است چراکه درگیر کلیشه ‌ها و ترس ‌های حرفه‌ای نبوده و دانشجو می‌تواند ذهنش را جولان دهد و آثاری خلق کند که در آینده از آن بهره گرفت و اجرایی کرد.
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در این رویداد ایده ‌های نسل جوان به بهترین شکل به کار گرفته شده و کمتر شاهد چنین فرصت و چنین استقبالی هستیم که هر دو را به فال نیک می‌گیریم.
ریاضی خاطرنشان کرد: تمرکز ما صرفا روی بنا، ساختمان، خشت، گل و سنگ نبوده و سعی کردیم زیرساخت‌ هایی فراهم شود که از این طریق هنرمندان، دانشجویان، جوانان و متخصین و شاهنامه‌ پژوهان همه مشارکت داشته باشند و شاهنامه و فردوسی بین مردم ساری و جاری شود. امیدواریم از دل این طرح‌ها، کار اجرایی خوبی ایجاد شود.
گفتنی است در این مراسم از طرح های برگزیده با اهدا هدایایی تجلیل شد.
مجید خبیری

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9651967684428
Qt: 1.8140125274658