یکشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۱۹
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INit2KzZhSDZiCDYs9ix2LnYqiDZvtix2YjamNmHINmH2KfZiiDYtNmH2LHZiiDYqNinINio2YfYsdmHINqv2YrYsdmKINin2LIg2YXZhtin2KjYuSDYutmK2LEg2YbZgtiv

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

افزایش حجم و سرعت پروژه های شهری با بهره گیری از منابع غیر نقد

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه توسط معاونت اقتصادی در سطح شهر با روش تامین مالی نقد و غیر نقد صورت پذیرفته و عمدتا با رویکرد پروژه‌های زیرساختی در راستای تسهیل در حمل و نقل شهری نظیر ساخت پارکینگ و تقاطع های غیر همسطح تامین مالی شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی، با بیان این خبر اظهار کرد: پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس (بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی- بلوار مجیدیه) ماه گذشته در کمیسیون ماده ۱۳ مورد بررسی قرار گرفت و قرارداد این پروژه به مبلغ ۷۹۰ میلیارد ریال با شرکت ساختمانی ریتون منعقد شده است.
وی افزود: نحوه تامین مالی پروژه مذکور به صورت ۴۰ درصد نقد و 60 درصد غیر نقد است که شامل واگذاری املاک، پروانه و مجوزات ساختمانی است.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد بیان کرد: این نوع قراردادهای تامین مالی در واقع روش نوینی در چرخش منابع مالی و تسریع در اجرای پروژه های هدف ایجاد و با فعال شدن چرخه منابع غیر نقد شهر، حجم پروژه های شهری نیز افزایش پیدا می کند.
حاتمی با تاکید بر اعمال روش تامین مالی نقد و غیر نقد در بسیاری از پروژه های شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: این شیوه تامین مالی در پروژه های متعددی مانند تقاطع چهار سطحی آزادگان، تقاطع های غیر همسطح خلیج فارس و مصلی، پارکینگ های زیرسطحی مجد، آزادی و میدان شهدا و پروژه بازگشایی محور خلج-کوشش به کار گرفته شده است.
وی به دلایل اجرای به موقع پروژه هایی مانند تقاطع چهارسطحی آزادگان اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه های شهری با شیوه تامین مالی نقد و غیر نقد منوط بر برگزاری مشترک فراخوان جذب پیمانکار و انعقاد قرارداد تامین مالی پروژه ها توسط معاونت های اقتصادی و عمران و حمل و نقل شهری است که با توجه به وضعیت موجود اقتصادی و افزایش قیمت ها، تامین مالی به موقع پروژه ها تاثیر مثبتی در اجرای آن توسط پیمانکاران خواهد داشت، از این رو با تحقق تامین مالی نقد و غیر نقد پروژه ها در اسرع وقت توسط معاونت اقتصادی شاهد افزایش سطح پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اقدام هستیم.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه توسط معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در سطح شهر با روش تامین مالی نقد و غیر نقد و عمدتا با رویکرد پروژه‌های زیرساختی در راستای تسهیل در حمل و نقل شهری نظیر ساخت پارکینگ و تقاطع های غیر همسطح تامین مالی شده است.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.92832851409912
Qt: 0.40963101387024