چهارشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹
چچ
2YfYr9mBINmF2Kcg2K/YsSDZhdi52YrZhiDYp9mC2KrYtdin2K/ZiiDYqtiz2YfZitmEINqv2LHZiiDYp9iz2KovINiv2LHYrdin2YQg2KrYr9mI2YrZhiDYp9mE2q/ZiNmKINmD2KfYsdii2YHYsdmK2YbZiiDYtNmH2LHZiiDZh9iz2KrZitmFIA==

مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد؛

هدف ما در معین اقتصادی تسهیل گری است/ در حال تدوین الگوی کارآفرینی شهری هستیم

مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد گفت: ما برای اولین بار در حوزه معین اقتصادی در حال تدوین‌"الگوی کارآفرینی شهری" هستیم و به یاری خدا تا پایان سال این الگو را برای بقیه شهرداری های سطح استان خراسان رضوی و کلان شهرهای کشور ارسال خواهیم‌کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی قناویزچی با بیان این مطلب، اظهار کرد: چشم انداز معین اقتصادی شهرستان مشهد مبنی بر دستیابی به اقتصادی برخوردار از دانش و فرهنگ کارآفرینی، دارای سرمایه های انسانی بهره ور، ماهر، حرفه ای، کارآمد و اثربخش با مدیرانی نوآور است و تلاش می‌ کنیم در راستای ایجاد مشاغل پایدار گام برداریم.
وی تاکید کرد: فلسفه وجودی ساختار معین اقتصادی شهرستان مشهد، ایجاد بستری برای دستیابی به اقتصادی پایدار و کارآفرین، تسهیل بهره گیری از ظرفیت های موجود شهرستان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، برقراری هماهنگی و انسجام میان فعالیت دستگاه های متعدد در سطح شهرستان و استفاده از تمامی قابلیت ها و فرصت ها جهت توسعه و تحقق سیاست ها، اهداف و برنامه های توسعه اقتصاد مقاومتی است.
مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد ادامه داد: معین شهرستان مشهد در تحقق اقتصاد مقاومتی خدمات خود را به اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله دستگاه های دولتی، شرکت های خصوصی، سازمان های مرتبط در توسعه شهرستان، کارآفرینان، شهروندان، گردشگران و زائران و سایر ذی نفعان توسعه اقتصادی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ارائه می کند.
قناویزچی خاطر نشان کرد: پیگیری و بررسی پروژه های نیمه تمام دستگاه ها و تسهیل روند اجرایی، پیگیری و تدوین طرح های حمایتی در راستای توسعه کارآفرینی، ایجاد ارتباط و هدایت مشارکت های بخش خصوصی و مردمی به دستگاه های مربوطه از جمله مهم ترین وظایف معین اقتصادی شهرستان مشهد است.
وی تاکید کرد: شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی در این مدت توانسته است فضای همدلی، هم افزایی و هماهنگی خوبی را در حوزه کسب و کار و اشتغال بین سازمان های دولتی و بخش خصوصی و کارافرینان ایجاد کند.
مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد اضافه کرد: شهرستان مشهد با داشتن ظرفیت های بزرگ اقتصادی و صنعتی شامل سه بخش و ۱۱ دهستان و با بیش از ۶۴۴ هزار هکتار اراضی قابل استفاده و هشت شهرک صنعتی فعال، سهم قابل توجهی در تولید
کشور و اشتغال استان دارا است.
قناویزچی اضافه کرد: عمده صنایع این شهرستان شامل صنایع خودرو سازی، صنایع غذایی، صنایع چوب و دکوراسیون، منسوجات، صنایع فلزی، ظروف شیشه ای و چینی، انواع کاشی و سرامیک و سنگ های معدنی و ساختمانی و ظرفیت بزرگ در حوزه زیارت و گردشگری است.
وی تصریح کرد: هدف ما تسهیل گری بوده نه تصدی گری، بر همین مبنا رویکرد اجرایی ما شامل چهار بخش تسهیل گری و پشتیبانی، هم افزایی و هماهنگی، توسعه ظرفیت های اشتغال و کارآفرینی و عدم تصدی گری است.

مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد عنوان کرد: ایجاد ساختار معین شهرستان مشهد با بهبود تعاملات سازنده و انسجام و هماهنگی دستگاه ها به عنوان یکی از مهم ترین محورهای رشد و توسعه اقتصاد و کارآفرینی و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و بالا بردن کیفیت زندگی شهروندان و در نتیجه برون رفت از شرایط موجود است.
قناویزچی افزود: سیاست گذاری و برنامه ریزی جهت توسعه اقتصاد، فعالیتی هوشمندانه مبتنی بر اسناد بالادستی و کلان است که متناسب با شرایط درونی و بیرونی سازمان، منتهی به چشم انداز مورد انتظار در شهرستان لحاظ می شود ما نیز امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته بتوانیم این امر مهم را بیش از پیش محقق کنیم.
غزاله شهیدی

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7255400021871
Qt: 1.6122088432312