شنبه, ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵
چچ
INmE2LLZiNmFINio2LPYqtix2LPYp9iy2Yog2YXZhtin2LPYqCDYrNmH2Kog2YjYp9qv2LDYp9ix2Yog2KfZhdmI2LEg2LTZh9ix2Yog2KjZhyDZhdix2K/ZhSA=

مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد؛

لزوم بسترسازی مناسب جهت واگذاری امور شهری به مردم

مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد بر هماهنگی بین بخشی و استفاده از فرصت معین اقتصادی شهرستان مشهد و هم افزایی به عمل آمده با حوزه های عمرانی و شهرسازی، خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی، درآمدهای پایدار و مرکز نوآوری شهری در شهرداری، بخش خصوصی و نهادهای عمومی در انجام مقدمات طرح های مشارکتی تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ علی قناویزچی با اشاره به طرح "یکسان سازی منظر معابر فرعی وساماندهی ارائه خدمات به محلات"، اظهار کرد: با هدف جلب مشارکت های عمومی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه مدیریت شهری و با توجه به اهمیت فضاسازی و زیباسازی بافت های شهری و همچنین افزایش کیفیت و کاهش هزینه های خدمت رسانی به شهروندان، طرحی با موضوع"یکسان سازی منظر معابر فرعی و ساماندهی ارائه خدمات به محلات"، اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: در این طرح که در چند فاز پیاده سازی خواهد شد، علاوه بر بهینه سازی منظر معابر فرعی منطبق بر بستر فرهنگی محدوده مورد نظر، محوریت توسعه کسب و کارهای خدماتی توسط بخش های خصوصی و همچنین بهره مندی از ظرفیت های قانونی قابل واگذاری حوزه های مختلف خدمت رسان از خارج تا داخل ساختمان مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد افزود: این طرح به منظور توسعه بستر جلب مشارکت های مردمی و نقش تاثیرگذار بخش خصوصی و بهره گیری از جوانان و فارغ التحصیلان با ایجاد فرصت های نوآورانه وخلاقانه، ناشی از تجمیع ظرفیت های قانونی مدیریت شهری و همچنین امکانات بالقوه مالکین و مدیران ساختمان ها، ارائه خدمات مطلوب تر و ارزان تر که افزایش حس تعلق و رضایت شهروندان را فراهم می کند، به ارمغان خواهد آورد.
قناویزچی اضافه کرد: این طرح ضمن شبکه سازی و تلفیق ظرفیت های قانونی و مردمی جهت رفع نیازمندی های شهروندان در محلات با تقویت رویکرد نقش آفرینی آنان تصدی امور را به مردم خواهد سپرد.
وی با تاکید بر همکاری و همراهی بخش خصوصی، ادامه داد: ما برای تولید شغل و پیشرفت شهر نیاز به کمک بخش خصوصی داریم و امیدواریم بتوانیم با رفع موانع پیش رو اقدامات جدی را در این عرصه انجام دهیم.
مدیر کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: این طرح به پیشنهاد بخش خصوصی بوده و در بدنه کارشناسی شهرداری مورد بررسی قرار گرفته است و پس از اخذ مجوزات و توافقات لازم قرار است در منطقه 11 به صورت پایلوت انجام بپذیرد.
امیدواریم با هماهنگی و بسترسازی های مناسبی که از طریق حوزه های ذی ربط انجام می شود، اجرای موفق طرح مقدمه ای برای تسری آن به سایر مناطق شهری را فراهم آورد.

غزاله شهیدی

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6287800470988
Qt: 1.4682607650757