چهارشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰
چچ
2KfZhdmK2K8g2K/Yp9ix2YrZhSDYqNinINin2KzYsdin2Yog2b7YsdmI2pjZhyDZh9in2Yog2YXZh9mFINi02YfYsdmKINio2Ycg2LHZiNmG2YIg2KfZgtiq2LXYp9iv2Yog2LTZh9ixINmD2YXZgyDZg9mG2YrZhQ==

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد؛

امید داریم با اجرای پروژه های مهم شهری به رونق اقتصادی شهر کمک کنیم

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: امید داریم با اجرای پروژه های مهم شهری به رونق اقتصادی شهر کمک کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ رضا خواجه نائینی در مراسم افتتاحیه سه فروشگاه و بازار میوه و تره بار در مشهد، اظهار کرد: امیدواریم افتتاح این بازارها باعث ایجاد رونق خوبی در سطح بازارهای مشهد و افزایش رفاه شهروندان شود.
وی با اشاره به تلاش مدیریت شهری مشهد در حمایت از شهروندان در شرایط سخت اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، افزود: اولین نهادی که بعد از شیوع ویروس کرونا از کسب و کارها حمایت کرد، شهرداری بود و که در این موضوع تاکنون 300 میلیارد تومان به طور مستقیم هزینه کرده ایم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با بیان برخی از اقدامات حمایتی شهرداری مشهد در شرایط کرونا، گفت: تاکنون در چند نوبت بیش از 62 هزار بسته مواد غذایی به ارزش بیش از 15 میلیارد تومان در قالب طرح های توزیع بسته های معیشتی بین اقشار آسیب پذیر توزیع شده است.

خواجه نائینی افزود: علاوه بر این موارد تاکنون به نهادهای مختلف از جمله دانشکده علوم پزشکی، کادر درمان، خانواده شهدای سلامت در درمان کرونا، تهیه مواد ضدعفونی، ماسک و سایر تجهیزات بهداشتی و پزشکی کمک های خوبی صورت گرفته و در مجموع در این بخش تاکنون 40 میلیارد تومان هزینه کرده ایم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ادامه داد: در حوزه کسب و کارها معافیت های خوبی را لحاظ کرده ایم به گونه ای که در حال حاضر بهای تمامی تجاری موقت های خود تقریبا رایگان شده و معافیت ها، تخفیف ها و تقسیط های مختلفی در پرداخت بدهی ها و عوارض برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

خواجه نائینی عنوان کرد: همچنین در بخش اجاره مغازه، شب بازارها و غرفه هایی که در سازمان پارک ها وجود دارد نیز همراهی خوبی با شهروندان داشته ایم. با توجه به رکودی که در اقتصاد به لحاظ کلی وجود دارد، سعی کرده ایم با تعریف پروژه های مختلف به اشتغال رونق ببخشیم.

وی افزود: چنانچه پیشتر نیز اشاره شده در طی این دوره مدیریت شهری یعنی از مهرماه سال 96 تا مهرماه امسال، 34 هزار میلیارد تومان تامین مالی از طرق مختلف در شهرداری رخ داده است و امید داریم این رقم در مهر سال آینده تا 50 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کند.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد اضافه کرد: در حال حاضر بودجه شهرداری 17 هزار میلیارد تومان است و خود این رقم تاثیر زیادی بر رونق اقتصادی شهر دارد.
خواجه نائینی در پایان تصریح کرد: شهرداری مشهد در حال حاضر 50 کلان پروژه با ارزش بیش از 50 میلیارد تومان تعریف کرده و در دست اقدام دارد. همچنین 7 هزار ریز پروژه در حال انجام است که اجرای این پروژه ها نیازمند یک عزم جهادی است و ان شالله سبب رونق اقتصاد و افزایش عمران شهری خواهد شد.
 

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6096793810527
Qt: 1.4348180294037