جمعه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۹ ۵۱۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • دیپلماسی شهری
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2YbZhdin2YrYtNqv2KfZhyDYrtmI2LTZhtmI2YrYs9mKINix2YLYtSDZgtmE2YUg2YbYtNin2YYg2K/Zh9mG2K/ZhyDZvtmK2YjZhtivINmB2LHZh9mG2q/ZiiDYp9iz2Ko=

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛

نمایشگاه خوشنویسی رقص قلم نشان دهنده پیوند فرهنگی است

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: این نمایشگاه بسیار مفید و دیدنی است و در این نمایشگاه آثار خوشنویسان ایرانی، خراسانی، مشهدی و کشورهای مسیر جاده ابریشم حضور دارند که نشان دهنده پیوند فرهنگی، فهم هنری مشترک و درک هنری از خوشنویسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامعلی حداد عادل در بازدید از اولین نمایشگاه و کنفرانس جهانی خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم تحت عنوان « رقص قلم» در موزه بزرگ خراسان که با حضور آیدا مهربان معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، جعفر مروارید مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: من توفیق زیارت حرم امام رضا(ع) و شرکت در جلسه ای در آستان قدس رضوی را داشتم که با افتتاح این نمایشگاه در موزه خراسان بزرگ مقارن شد و توفیق بازدید از نمایشگاه خط و بخشی از موزه بزرگ خراسان را پیدا کنم.
وی افزود: این نمایشگاه بسیار مفید و دیدنی است و در این نمایشگاه آثار خوشنویسان ایرانی، خراسانی، مشهدی و کشورهای مسیر جاده ابریشم حضور دارند که نشان دهنده پیوند فرهنگی، فهم هنری مشترک و درک هنری از خوشنویسی است.
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان کرد: به این معنا که علی رغم اینکه خوشنویسان به ملیت های مختلف تعلق دارند اما گویی همه در هنر با یک زبان سخن می گویند.
حداد عادل خاطرنشان کرد: توصیه بنده این است که همه مردم مخصوصا اهل هنر، جوانان و معلمان از این نمایشگاه بازدید کنند و معلمان نیز دانش آموزان مقطع ابتدایی را به این نمایشگاه آورده و آنان را به خوش خطی تشویص کنند تا این هنر روز به روز گسترش پیدا کند.
حوریه جمالی پور 

منبع:
آدرس کوتاه شده: