دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۴۳ ۷۳۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
  • دهه مبارک فجر سال 1399
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2b7Yp9mK2KfZhtmHINi02YfZitivINis2YjYp9mGIA==

همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛

بهره برداری از پایانه شهید جوان

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: پایانه شهید جوان در پاسخ به مطالبه چندین ساله شهروندان مشهد به منظور کاهش ترافیک بولوارهای فلسطین و شهید منتظری احداث شده و از روز سه شنبه 21بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید حسینقلی زاده مقدم در خصوص ایجاد پایانه های متمرکز، گفت: روان سازی ترافیک شهری، امکان برنامه ریزی و نظارت دقیق جهت اعزام ناوگان، ایجاد امکانات رفاهی، سرویس دهی متمرکز در ایام مناسبتی و خاص در سال و نظارت تصویری بر خطوط (آنلاین) از جمله مزایای بهره برداری از این پایانه است.
وی افزود: 9 خط با 145 دستگاه اتوبوس در حاشیه بولوارهای فلسطین و شهید منتظری در محل پر تردد، توقف داشتند که این امر در کنار ایجاد ترافیک سنگین، ایجاد آلودگی صوتی را نیز به دنبال داشت، به همین منظور این پایانه در میدان شهید جوان با هماهنگی آستان قدس رضوی جهت افزایش سطح رضایتمندی شهروندان به بهره برداری رسید.
حسینقلی زاده مقدم ادامه داد: این پایانه با مساحت چهار هزار و 800 متر مربع و اعتبار 75 میلیارد ریال با ظرفیت خدمات رسانی 9 خط ایجاد شده است.
وی گفت: با هدف فراهم ساختن انتخاب مسیر مناسب به منظور تردد شهروندان به نقاط مختلف شهر خطوط15-26- 28.1- 37.1-42 و 81 از بولوار های فلسطین و شهید منتظری به پایانه شهید جوان امتداد مسیر یافته و انتهای خطوط 89، 91 و 98 نیز به این پایانه منتقل شده است.
گفتنی است در این پایانه توجه ویژه ای به پیوستگی مدل های حمل و نقلی با توجه به مجاورت ایستگاه خط 2قطار شهری شده است. 

منبع:
آدرس کوتاه شده: