سه شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۴۹ ۲۶۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
رونمایی از رویداد باغ زندگی و باغ خاطره و سامانه درخواست تحویل و کاشت نهال رایگان توسط شهروندان

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبرداد؛

رونمایی از رویداد باغ زندگی و باغ خاطره و سامانه درخواست تحویل و کاشت نهال رایگان توسط شهروندان

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: اسفند ماه هرسال تحت عنوان هفته درختکاری اقداماتی در حوزه معاونت خدمات شهری مشهد انجام می شود و وجه تمایز برنامه امسال با سال های گذشته رونمایی از رویداد باغ زندگی و باغ خاطره و سامانه درخواست تحویل و کاشت نهال رایگان توسط شهروندان است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی در آیین رونمایی و آغاز به کار سامانه درخواست تحویل و کاشت نهال رایگان به شهروندان ویژه هفته درخت کاری، اظهار کرد: اسفند ماه هرسال تحت عنوان هفته درختکاری اقداماتی در حوزه معاونت خدمات شهری مشهد انجام می شود و وجه تمایز برنامه امسال با سال های گذشته رونمایی از رویداد باغ زندگی و باغ خاطره و سامانه درخواست تحویل و کاشت نهال رایگان توسط شهروندان است.
وی افزود: باغ زندگی و باغ خاطره براساس نیازها و درخواست های شهروندان ایجاد شده است مبنی بر اینکه تولد فرزند یا شروع زندگی زوجین با کاشت درخت همراه شود یا کاشت درخت سبب یابود درگذشتگان و افراد اهداکننده عضو شود.
 مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد بیان کرد: این طرح با این هدف برنامه ریزی شده و سامانه ثبت نام آن در روز اول اسفند ماه رونمایی می شود. براین اساس حدود پنج هکتار از اراضی بوستان بهار تحت عنوان باغ خاظره برای یادبود درگذشتگان و اهداکنندگان اعضا در نظر گرفته شده است که ظرفیت کاشت دو هزار درخت در آن وجود دارد همزمان در کمربند سبز جنوبی حدود 30 هکتار زمین با ظرفیت 10 هزار اصله درخت برای باغ زندگی پیش بینی شده است.
سلامی خاطرنشان کرد: کاشت درخت در باغ زندگی و باغ خاطره در روز 15 اسفند ماه با حضور ثبت نام کنندگان، متقاضیان، سمن ها و مسئولین انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین فرایند ثبت نام برای تازه متولین سال 99 به صورت رایگان انجام خواهد شد و در پلاک های مذکور کیو آر کدی تعریف شده است که مشخصات و تصاویر صاحب درخت نمایش داده می شود.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: همچنین فرآیند ثبت نام برای اهداکنندگان عضو نیز به صورت رایگان است و سایر افراد نیز باید مبلغ بسیار ناچیزی را برای تهیه پلاک پرداخت کنند اما هزینه های تامین، کاشت و نگهداری سالیانه از درخت برعهده شهرداری مشهد است.
گفتنی است که هنگام ثبت نام شهروندان می توانند شرایط ثبت نام را مشاهده کنند.
سلامی اظهار کرد: امسال از اسفند ماه فرآیند ثبت نام درخت برای هفته درختکاری و باغ زندگی و باغ خاطره از طریق سایت Gsms.mashhad.ir به صورت الکترونیک انجام می شود. همچنین از روز هفتم تا پانزدهم اسفند به نام های مختلف نامگذاری شده است؛ روز هفت اسفند به نام پدران آسمانی، روز هشت اسفند به نام شهدا و ایثارگران، روز 9 اسفند به نام شهدای سلامت، روز 10 اسفند به نام درخت و اهدای عضو، 11 اسفند به نام ورزشکاران و هنرمندان، روز 12 اسفند ماه به نام اهدا کنندگان خون، روز 13 اسفند به نام سالمندان، روز 14 اسفند به نام خیرین و واقفین و روز 15 اسفند باغ زندگی و باغ خاطره اجرا می شود.
وی ادامه داد: شعار امسال « درخت دوستی بنشانیم» است که سال گذشته از مشهد به کل شهرداری های کشور از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  ابلاغ شد و امسال نیز این روند تکرار شده است.
حوریه جمالی پور 

منبع: