پنجشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۸ ۱۵۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
تولید خاک و ضایعات ساختمانی  10 برابر زباله در مشهد

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبرداد؛

تولید خاک و ضایعات ساختمانی  10 برابر زباله در مشهد

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روزانه 10 برابر میزان زباله خانگی، خاک  و ضایعات  ساختمانی در شهر مشهد تولید و جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به گسترش شهر نشینی و به دنبال آن عملیات ساخت و ساز و فعالیت پروژه های عمرانی روزانه حدود 20 هزار تن خاک و نخاله ساختمانی در شهر مشهد تولید می شود که این میزان 10 برابر تولید روزانه پسماند شهری است .
وی افزود: در مجموع در 10 ماهه سال 99 میزان 6 میلیون تن خاک و نخاله در شهر مشهد تولید و جمع آوری شده است که در مقاسیه با مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد افزایش داشته است .
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: روزانه به شکل میانگین دو هزار تن زباله خانگی در شهر مشهد تولید می شود که در 10 ماهه سال 99جمعا نزدیک به 625 هزار تن زباله خانگی تولید و جمع آوری شده که در مدت مشابه سال گذشته این میزان 638 هزار تن بوده است که تغییر چندانی حاصل نشده است اما این نکته بیانگر این مطلب است که تولید خاک 10 برابر زباله در شهر بوده است .
کریمیان با بیان این مطلب که روزانه حدود هزار و 552 تن خاک، جهت مصرف در فضای سبر شهری استفاده می شود افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 500 درصد افزایش داشته است. در سال جاری روزانه بیش از 9 هزار تن از خاک و ضایعات ساختمانی تولید شده به محل های مورد درخواست، جهت پروژه های عمرانی شهری و پروژه های دیگر منتقل شده است.
وی اضافه کرد: تخلیه خاک و نخاله های ساختمانی در محل های غیر مجاز، تخلفی است که پیامدهای منفی زیادی در پی دارد و به بهداشت، محیط زیست و چهره شهر به طور جدی آسیب وارد می کند. این سازمان با هدف مدیریت و ساماندهی خاک و ضایعات ساختمانی و پیشگیری از پیامدهای منفی تخلفات در این حوزه به استناد ماده 16 قانون مدیریت پسماند، متخلفین را به دستگاه قضا معرفی و با آنان مطابق قانون برخورد خواهد شد.
 

منبع: