چهارشنبه, ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۰ ۷۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
تولید روزانه دو هزار تن زباله خانگی در شهر مشهد/ جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبرداد؛

تولید روزانه دو هزار تن زباله خانگی در شهر مشهد/ جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: به طور کلی روزانه دو هزار تن زباله خانگی در شهر مشهد تولید می شود که از این میزان حدود 11 درصد آن تفکیک و با جمع آوری از مبدا در چرخه بازیافت قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان با بیان این مطلب اظهار کرد: به طور کلی روزانه دو هزار تن زباله خانگی در شهر مشهد تولید می شود که از این میزان حدود 11 درصد آن تفکیک و با جمع آوری از مبدا در چرخه بازیافت قرار می گیرد.
وی افزود: همچنین روزانه 236 تن پسماند خشک از مبدا تولید می شود که سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد جمع آوری آن را به روش های مختلف در دستور کار خود قرار می دهد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی یکی از جدیدترین و هوشمندترین روش های جمع آوری است که در حال حاضر دو شرکت بخش خصوص به نام های «اکو» و «بهروب» مجوزهای مربوطه را دریافت کرده اند و شهروندان می توانند یکی از این دو نرم افزار را نصب کنند.
کریمیان خاطرنشان کرد: با نصب نرم افزارهای فوق شهروندان در هر روز و ساعتی که مدنظر آنان باشد میتوانند درخواست خود را ثبت و خودرو های حمل بازیافت با مراجعه به درب منازل آنان نسبت به جمع آوری موارد بازیافتی اقدام و در همان لحظه به صورت آنی برابر وزن پسماندها پولی را به کیف پول شهروندی واریز می کنند.
وی اضافه کرد: همچنین در این نرم افزار بخشی وجود دارد دارد که شهروندان می توانند مبلغ مورد نظر را به موسسات خیریه همچون همدم، گلستان علی، آبشار عاطفه ها و... اختصتص دهند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: علاوه بر این روزانه 20 هزار تن خاک و نخاله ساختمانی در شهر مشهد تولید می شود که این مقدار 10 برابر زباله های خانگی بوده که وظیفه جمع آوری آن برعهده این سازمان است.
حوریه جمالی پور
 

منبع: