جمعه, ۰۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • استقبال از بهار1400
  • خدمات شهری
  • انتخاب سردبیر
چچ
2KzYp9mG2YXYp9mK2Yog2KjZiti0INin2LIg27fbsCDYp9mE2YXYp9mGINiq2YjZvtmK2KfYsdmKINiv2LEg2YHYttin2Yog2LPYqNiyINi02YfYsSDZhdi02YfYrw==

همگام با بهار صورت گرفت؛

جانمایی بیش از ۷۰ المان توپیاری در فضای سبز شهر مشهد

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از جانمایی بیش از ۷۰ المان توپیاری در فضای سبز شهر در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار کرد: هنر توپیاری در حقیقت هنر مجسمه‌سازی توسط هرس شاخ و برگ درختان یا بوته‌ها است که در سال های اخیر به طور گسترده ای در شهر مشهد مورد استفاده قرار گرفته است؛ هنری که علاوه بر زیبایی بصری منحصر به فرد می‌تواند ترکیب متفاوتی از انواع فضای سبز در محیط های شهری را ایجاد کند.
وی افزود: امسال نیز المان های توپیاری مختلفی در اشکال هندسی نظیر کره و مکعب و به شکل حیوانات گوناگون شامل گاو، فیل، قورباغه، لاک پشت، گنجشک، زنبور، مورچه، کفشدوزک، خرگوش، اسب، گوزن، سنجاب و ... در سطح شهر جانمایی شده است.
انتظام تصریح کرد: بیشترین گونه های استفاده شده در این المان‌های توپیاری گونه های فیلا، فرانکنیا و پومیلا است که بر اساس فرآیند خاصی در شرایط گلخانه‌ای بر روی سازه های طراحی شده در درون گلخانه ها رشد می یابند و پس از چند نوبت هرس و رسیدن به کیفیت مطلوب به فضاهای شهری منتقل می‌شوند.
مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: در بهار امسال در چهار نقطه از شهر مشهد شامل میدان قائم، میدان جانباز، میدان احمد آباد و میدان راه آهن به طور ویژه‌ای از المان های توپیاری استفاده شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7739879290263
Qt: 1.6096801757812