چهارشنبه, ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۰۹ ۱۶۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • استقبال از بهار1400
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
رنگ‌آمیزی ۳۷ محله در قالب پویش مردمی «کوچه‌های رنگی»

همگام با بهار صورت گرفت؛

رنگ‌آمیزی ۳۷ محله در قالب پویش مردمی «کوچه‌های رنگی»

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از رنگ‌آمیزی و زیباسازی ۳۷ محله در چارچوب پویش مردمی «کوچه‌های رنگی» در نوروز ۱۴۰۰ خبرداد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی بابیان این مطلب، اظهار کرد: در این طرح که با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات، تشکل‌ها و گروه‌های فعال اجتماعی محلات و ادارت فرهنگی و اجتماعی مناطق و همراهی شهروندان انجام شد، دیوارهای سیمانی و نازیبا ، پیاده‌روها و پله‌های برخی کوچه‌های پلکانی در کوچه‌ها و معابر فرعی محلات با رنگ‌آمیزی شاد و طرح‌های متنوع و همچنین گل‌آرایی، زیباسازی شده است.
وی افزود: در این پویش مردمی، رنگ‌ و سایر ملزومات موردنیاز توسط شهرداری در اختیار شهروندان و داوطلبان قرار گرفت تا این طرح‌واره‌ها توسط ساکنان محله اجرا و رنگ‌آمیزی شود. همچنین همان‌طور که اشاره شد، در برخی از معابر علاوه بر رنگ‌آمیزی کف خیابان و دیوارها، گل‌‌کاری و نصب گلدان‌های آویز و دیواری نیز انجام‌شده است.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: این‌گونه پویش‌ها علاوه بر تقویت حس مشارکت مردم برای زیباسازی محدوده‌ی محل سکونت خود، افزایش تعلق‌خاطر به محله و شهر، تقویت حس مسئولیت‌پذیری و افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان را به همراه خواهد داشت.
گفتنی است که ۳۷ محله در سطح مناطق ۱۳ گانه مشهد این پویش مردمی را اجرا کردند.

منبع: