شنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۱۹ ۱۳۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • استقبال از بهار1400
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2YXZitiy2KjYp9mG2Yog2KfYsiDbt9uwINmH2LLYp9ixINiy2KfYptixINiv2LEg2KfZitiz2Krar9in2YfigIzZh9in2Yog2KfYs9iq2YLYqNin2YQg2KfYsiDYstin2KbYsQ==

همگام با بهار صورت گرفت؛

میزبانی از ۷۰ هزار زائر در ایستگاه‌های استقبال از زائر

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، در خصوص اقدامات نوروز ۱۴۰۰ گفت: ایستگاه‌های استقبال از زائر در ایام نوروز پذیرای 70 هزار و 351 نفر از زائران و مسافران بود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان بابیان این مطلب، اظهار کرد: طبق سنوات گذشته و همزمان با ایام نوروز معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی مدیریت شهری تلاش کرد تا به شایستگی از زائران حضرت رضا (ع) استقبال کند.

وی افزود: امسال در تمام مبادی ورودی اصلی شهر ازجمله فرودگاه، راه‌آهن، پایانه مسافربری امام رضا(ع)، محور نیشابور و محور قوچان ایستگاه‌های استقبال از زائر راه‌اندازی شد و 263 برنامه فرهنگی در این مراکز برگزار شد.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد تاکید کرد: ایستگاه‌های استقبال از زائر در ایام نوروز پذیرای 70 هزار و 351 نفر از زائران و مسافران بود. در این ایستگاه‌ها 43 هزار و 574 مورد غربالگری و تست سلامت انجام شد و 13 هزار و 115 پک بهداشتی شامل ماسک، محلول ضدعفونی دست و دستکش توزیع شد.

شالچیان ادامه داد: همچنین 21 مرکز راهنمای زائر و اطلاعات سفر پس از رنگ آمیزی، تجهیز و بهسازی به 18 هزار و 980 نفر پاسخگویی داشته است و تعداد 11 هزار و 869 محصول اطلاع‌رسانی خانواده و بروشور در پایگاه‌های راهنمای زائر توزیع‌شده است.

وی عنوان کرد: مرکز تلفن سه زبانه اطلاعات گردشگری و زیارت مشهد (به شماره 3135-051) به 5 هزار و 197 تماس پاسخ داد. همچنین نوروز امسال ۱۵ هزار نفر از خانه تاریخی داروغه و ۵۰ هزار نفر از کوچه و محور دسترسی این خانه بازدید کردند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به بهبود خدمت‌رسانی هرچه بیشتر و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، خاطرنشان کرد: در راستای توسعه خدمات میزبانی و معرفی اماکن موردنیاز زائران و گردشگران، در گام نخست تعداد 100 تابلوی اطلاع‌رسانی و راهنمای مسیر تولید و در سطح شهر مشهد نصب شد.

گفتنی است که کارآموزان طرح بلد محلی منطقه توس پس از گذراندن سرفصل‌های رسمی سازمان میراث فرهنگی، به‌صورت افتخاری در این منطقه فعالیت کردند.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: