یکشنبه, ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۶ ۳۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
انجام قریب به 400 عملیات توسط آتش نشانان شهر مشهد

در بازه زمانی پنجم تا 11 فروردین ماه 1400 صورت گرفت؛

انجام قریب به 400 عملیات توسط آتش نشانان شهر مشهد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از برقراری بیش از 12 هزار و 700 تماس تلفنی با سامانه 125 این سازمان طی هفت روز خبر داد گفت: بیش از نیمی از این تماس ها مزاحمی بوده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، آتشپاد مسعود ظهوریان بابیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس استخراج و پالایش داده‌های آماری توسط کارشناسان گروه برنامه‌ریزی سازمان آتش‌نشانی مشهد در هفته گذشته و از مورخ پنجم لغایت یازدهم فروردین‌ماه سال جاری، 12 هزار و 787 تماس تلفنی با سامانه 125 آتش‌نشانی مشهد برقرارشده که از این تعداد تماس 6 هزار و 999 تماس آن مزاحمی بوده است.
وی افزود: در این هفت روز درمجموع 392 عملیات توسط آتش‌نشانان انجام‌شده که 136 مورد آن اطفا حریق و 256 عملیات نیز امداد و نجات و خدمات ایمنی بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: در مأموریت های اعزامی طی این مدت هزار و 841 آتش‌نشان حضور داشته‌اند و به‌وسیله 596 دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفا حریق و موتورسیکلت‌های آتش‌نشانی این ماموریت های امدادی انجام‌شده است.
ظهوریان خاطرنشان کرد: درمجموع عملیات اطفای حریق و امداد و نجات، همچون ماه‌های گذشته، رهاسازی گرفتار شدگان در آسانسورها در صدر عملیات امداد و نجات این سازمان طی هفت روز بوده است.
وی اضافه کرد: طی هفت روز 346 هزار و 365 مترمربع کنترل ایمنی ساختمان‌های در حال احداث و یا تکمیل‌شده، مسکونی، تجاری، اداری و مراکز درمانی و همچنین 131 بازدید پیشگیرانه توسط همکاران اداره پیشگیری و نظارت سازمان صورت گرفته است.

 

منبع: