سه شنبه, ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۴۱ ۳۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
لاله کاری در 11 نقطه از شهر مشهد

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود خبرداد؛

لاله کاری در 11 نقطه از شهر مشهد

شهردار مشهد گفت: گرچه امسال به دلیل راهبرد اول جشنواره لاله‌ها را در پارک‌ها و بوستان‌های شهر نداشتیم؛ اما تلاش کردیم در 11 نقطه از شهر (میدان جانباز، میدان توحید، میدان 17 شهریور، میدان تختی، میدان تقی‌آباد، ابتدای بولوار کلاهدوز، میدان سعدی، بولوار فرودگاه، میدان عدل خمینی، میدان راه‌آهن و میدان شهدای غواص) لاله کاری را انجام دهیم تا گل‌های لاله مناظر و معابر شهر را زیباتر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در پست اینستاگرامی خود درباره اقدامات استقبال از بهار 1400 می‌نویسد؛

"امسال در طرح استقبال از بهار 1400 تلاش کردیم تا علی‌رغم محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرده بود، بتوانیم دو راهبرد را در حوزه فضا آرایی شهری دنبال کنیم. اول اینکه برای پیشگیری از تجمع شهروندان، کاشت ها به‌صورت مجتمع و تعاملی نباشد و دوم اینکه کاشت را در مناطق مرکزی شهر کمتر کنیم و به سمت مناطق پیرامونی تسری دهیم.

برنامه دیگری که امسال به‌صورت جدی در دستور کار داشتیم، استفاده از المان‌های توپیاری و گل بود. بیش از هزار و 150 المان گل و 70 المان توپیاری (هنر مجسمه‌سازی توسط هرس شاخ و برگ درختان) در شهر اجرا شد. گرچه امسال به دلیل راهبرد اول جشنواره لاله‌ها را در پارک‌ها و بوستان‌های شهر نداشتیم؛ اما تلاش کردیم در 11 نقطه از شهر (میدان جانباز، میدان توحید، میدان 17 شهریور، میدان تختی، میدان تقی‌آباد، ابتدای بولوار کلاهدوز، میدان سعدی، بولوار فرودگاه، میدان عدل خمینی، میدان راه‌آهن و میدان شهدای غواص) لاله کاری را انجام دهیم تا گل‌های لاله مناظر و معابر شهر را زیباتر کند.

با تلاش همکارانم در معاونت خدمات شهری از دی‌ماه سال گذشته بیش از 200 هزار پیاز گل لاله در چهار رنگ کاشته شد که این روزها به مدد باران شنبه‌شب (علی‌رغم اینکه کم بارانی امسال حسابی حال من و همکارانم در فضای سبز را گرفته است)حسابی شکوفا شدند و فکر می‌کنم این زیبایی‌های طبیعت می‌تواند به‌اندازه خودش به همه شور و شوق زندگی هدیه کند و واقعا دیدن آن حال آدم را خوب می‌کند.

به آقای دکتر یعقوبی که واقعا در عملیاتی شدن طرح صور بهار برای تغییر حال و هوای شهر در نوروز 1400 زحمات زیادی را کشیدند و تمامی همکارانشان خدا قوت می‌گویم.

صادقانه امیدوارم شهر مشهد با این گل‌های نرگس و لاله و البته بیش از 17 میلیون بوته گل کاشته شده در سطح شهر از انواع گل‌های بهاری مانند شب بو، بنفشه، همیشه‌بهار، مینای چمنی و پامچال دوست‌داشتنی‌تر شده باشد و در این وانفسای مشکلات اقتصادی و کرونا یک‌ذره حال دلتان راه بهتر کرده باشد."

حوریه جمالی پور

منبع: