چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰ ۴۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
سرعت و تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری شایسته تقدیر است

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد؛

سرعت و تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری شایسته تقدیر است

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: به شهردار و معاونان ایشان برای همت به اجرای پروژه های اخیر تبریک می گویم، این سرعت و تلاش شبانه روزی شایسته تقدیر است و به عنوان نماینده مردم تشکر می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مسعود ریاضی در آیین عملیات اجرایی زیرگذر آزادی به جانباز که با حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، سرهنگ حمیدرضا دهنوی رییس پلیس راهور استان خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه یکی از طرح های ریسکی است که شورای پنجم و مدیریت شهری آن را آغاز کرده است که دلیل آن برهه زمانی، عوارض و معارضات آن است.

وی افزود: طبیعتا زمان احداث پروژه حدود سه ماه تردد در این مسیر دستخوش تغییراتی است و پروژه‌ای است که در نگاه اول اگر در نظر داشتیم به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم نباید به شروع آن مبادرت می‌کردیم اما به دلیل مصلحت مردم شهر این پروژه آغاز شد و امیدوارم برکات آن آخرین هدیه این دوره مدیریت شهری به مردم باشد.

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد بیان کرد: در بحث ترافیک و ساخت بزرگراه و پل یک تئوری وجود دارد که معتقد است ساخت پل و بزرگراه درواقع دعوت به افزایش هجوم وسایل نقلیه است.

ریاضی خاطرنشان کرد: این تئوری در کشورهای پیشرفته مورد استقبال قرارگرفته و این انتقاد گاهی به ما نیز واردشده است اما اگر یک نگاه کلی به شهر مشهد داشته باشیم، ازنظر حجم پل و تقاطع بسیار از کشورهای اروپایی و آمریکایی عقب هستیم و یک مشکل و آفت این روزهای ما، افزایش وسایل نقلیه است.

وی اضافه کرد: گاهی "دبی" وسایل نقلیه ثابت است و نیازی به افزایش مسیر نیست اما گاهی ستون فقرات شهر کج بوده و اصلاح‌نشده و این امر سبب ایجاد مشکلات ترافیکی می‌شود و از طرف دیگر به شکل روزافزون خودرو به شهر افزوده می‌شود و اگر شریان‌های حیاتی را باز نکنیم شهر قفل می‌شود به همین دلیل باید یک مقدار از حالت شعاری خارج شویم و بپذیریم که شرایط ما با شرایط روز دنیا متفاوت است و اقدامات این دوره مدیریت شهری بی‌نظیر بود.

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: به شهردار و معاونان ایشان برای همت به اجرای پروژه‌های اخیر تبریک می‌گویم، این سرعت و تلاش شبانه‌روزی شایسته تقدیر است و به‌عنوان نماینده مردم تشکر می‌کنم.

ریاضی تصریح کرد: امیدوارم در کنار این همت چشمگیر بحث‌های انسان‌مداری و پیاده محوری را جدی بگیریم و در حد صحبت و جلسه نباشد. کارهایی انجام‌شده اما راضی‌کننده نبوده زیرا انتظار بنده بیشتر است؛ در بحث توسعه مسیرهای دوچرخه کارهای زیادی انجام‌شده اما هنوز رسایت اهل‌فن جذب نشده است، در بحث پیاده محوری کارهای زیادی شده اما نسبت به سال گذشته عقب بوده‌ایم که جای گله دارد و امیدواریم در فرصت باقی‌مانده جبران شود.

حوریه جمالی پور

منبع: