چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳ ۶
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
بازپیرایی فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9

بازپیرایی فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9

در راستای افزایش طراوت محیط شهری و زیباسازی بصری فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9 به‌صورت ویژه بازپیرایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری بابیان این مطلب، اظهار کرد: به‌منظور افزایش زیبایی بصری شهر و ارتقاء سطح سلامت روحی شهروندان، هم‌زمان با اعیاد ماه شعبان و همچنین فرارسیدن بهار 1400 میدان‌ها و تقاطع‌های غیر همسطح این منطقه با استفاده از گل‌های فصلی فضا آرایی شد.

وی ادامه داد: دراین‌بین با توجه به اجرای پروژه حق تقدم عابر پیاده، انجام فعالیت‌های عمرانی و اصلاح هندسی‌های ایجادشده در میدان هشتم شهریور واقع در تقاطع بولوارهای هفت‌تیر و شهید فکوری به فضای سبز این میدان به‌صورت ویژه پرداخته شد و علاوه بر کاشت گل‌های فصلی، در لچکی‌های اطراف این میدان نیز کاشت چمن صورت گرفت.

شهردار منطقه 9 مشهد بیان کرد: در همین راستا در میدان هشتم شهریور با استفاده از 25 هزار بوته گل فصلی بنفشه زیباسازی و 900 مترمربع چمن در لچکی‌های اطراف این میدان کاشته شد.

اصغری تصریح کرد: هم‌زمان با این ایام کاشت 170 هزار بوته گل فصلی متنوع شامل بنفشه، میناچمنی، همیشه‌بهار و شب بو در تقاطع غیرهمسطح جمهوری نیز طراوت و شادابی خاصی به محیط شهری در این محدوده بخشیده است.

وی خاطرنشان کرد: گفتنی است که علاوه بر کاشت گسترده گل‌های فصلی و دائمی در سطح منطقه، 28 المان گل نیز توسط اداره فضای سبز منطقه جانمایی و نصب‌شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد عنوان کرد: بازپیرایی چمن بوستان‌ها، رنگ‌آمیزی جداول و مبلمان پارکی، رنگ‌آمیزی و ایمن‌سازی دستگاه‌های بدنسازی پارکی و زمین‌بازی کودکان سطح منطقه، ساب‌زنی، رنگ‌آمیزی و رفع نقص آب‌نماها، بازپیرایی دستگاه‌های روشنایی بوستان‌ها و ... از فعالیت‌هایی است که هم‌زمان با فرارسیدن بهار 1400 در حوزه فضای سبز این منطقه انجام خواهد شد.

منبع: