چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲ ۴۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
موفقیت ایست‌کارها در گرو همراهی شهروندان و به میدان آمدن ۱۲ دستگاه‌ ذی‌ربط است

معاون شهردار مشهد؛

موفقیت ایست‌کارها در گرو همراهی شهروندان و به میدان آمدن ۱۲ دستگاه‌ ذی‌ربط است

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد موفقیت ایست کارها را درگرو همراهی و مشارکت شهروندان و به میدان آمدن ۱۲ دستگاه‌ ذی‌ربط دانست و گفت: انتظار از نهادهای متولی این است که با توجه به فعال شدن ایست کارها، خدمات خود ازجمله خدمات بیمه‌ای، آموزشی رایگان را در این مکان‌ها به کارگران واقعی ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی بابیان اینکه تعداد ۱۲ ایست کار به‌عنوان کلان پروژه‌ای اجتماعی و یک الگوی ایده‌آل در کشور اواخر سال گذشته در کلان‌شهر مشهد پیاده‌سازی شده است، اظهار کرد: شهرداری فراتر از وظایف قانونی خود به موضوع ساماندهی کارگران ورود پیداکرده تا این معضل اجتماعی را که زیبنده شهر مقدس مشهد نیست، به‌خوبی رفع کند.

وی افزود: یکی از مناظری که روزانه در سطح شهر شاهد هستیم، حضور افراد در حاشیه برخی معابر و میدان‌ها شهر به‌عنوان کارگر ساختمانی و فصلی است و بی‌شک حضور این افراد در حاشیه معابر در شأن آن‌ها نیست زیرا برای توزیع کار انضباطی وجود ندارد و از سوی دیگر کارفرمایان نیز از شرایط فعلی ناراضی هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بابیان اینکه با توجه به اعزام به کارها، ارائه خدمات رفاهی و توزیع دو نوبت بسته معیشتی بین کارگران ساختمانی بنا بر دستور شهردار این کلان‌شهر انجام شد، خاطرنشان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با استانداری مشهد نیز منعقدشده تا بلافاصله پس از اجرای جایگاه‌های دائمی، کارگران خدمات خود را در این جایگاه ارائه کنند؛ همچنین بر اساس انجام پیگیری‌ها توسط استانداری، تعداد ۱۲ دستگاه اجرایی علاوه بر شهرداری همچنین دو سازمان مردم‌نهاد باید دراین‌ارتباط به میدان آیند.

یعقوبی بیان کرد: انتظار از نهادهای متولی این است که با توجه به فعال شدن ایست کارها، خدمات خود را در این ایستگاه‌ها به کارگران واقعی ازجمله خدمات بیمه‌ای، آموزشی رایگان، ارائه کنند.

وی اضافه کرد: اپلیکیشن کارگران ساختمانی با همکاری سازمان فاوای شهرداری طراحی‌شده تا شهروندان بدون حضور در ایست کارها درخواست خود را برای استفاده از کارگران و استادکاران اعلام کرده و از این طریق نیروی کاری موردنیاز خود را تأمین کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بابیان اینکه کارگرانی که در ایست کارها ثبت‌نام و فرم‌های مربوط را تکمیل می‌کنند و مورد استعلام قرار می‌گیرند با کارگران حاضر درگذرها که قابل‌شناسایی نیستند، قابل قیاس نخواهند بود چرا که در صورت وجود اشکال در نحوه فعالیت کارگران دارای پرونده در ایست‌کارها، موارد قابل رصد و پیگیری است، گفت: با توجه به زیرساخت‌هایی که ما در بحث ساماندهی کارگران ایجاد کرده‌ایم؛ کارگر واقعی که محتاج کار باشد، بیکار نخواهد ماند و امتیازبندی آن‌ها بر اساس پارامترها، در میزان دریافت حقوق آن‌ها موثر خواهد بود.

منبع: