چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵ ۴۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) از امروز ممنوع شد

باهدف رفاه زائران و مجاوران و حذف جارچیان؛

فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) از امروز ممنوع شد

باهدف رفاه زائران و مجاوران، حذف جارچیان و همچنین پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و ورود افراد بدون بلیت (دارای کیوآرکد) از امروز 18 فروردین به سالن انتظار و جایگاه سوارشدن به اتوبوس ممنوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد،یکی از مشکلاتی که همواره گلایه‌های مسافران را به همراه داشت حضور جارچیان در پایانه امام رضا(ع) و فروش بدون ضابطه و خارج از سیستم بلیت به قیمت‌های غیرواقعی در پایانه امام رضا(ع) بود که برخی اوقات مشکلات حقوقی را نیز به دنبال داشت.

با توجه به وجود این مشکلات و همچنین گلایه‌های زائران و مسافران مدیریت شهری مشهد با همکاری اتحادیه شرکت‌های مسافربری،اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط طرح ممنوعیت فروش بلیت و ساماندهی جارچیان با نصب گیت‌های ورودی به سالن انتظار و جایگاه‌های سوار و پیاده شدن مسافر در پایانه امام رضا(ع) را در دستور کار قرارداده و با ایجاد زیرساخت‌های لازم طی چند ماه گذشته این طرح را به‌صورت آزمایشی به‌عنوان اولین شهر در کشور اجرایی کرد.

اما اکنون طی بخش‌نامه‌ای از سوی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی فروش بلیت در پایانه‌ها و جلوگیری از ورود مسافران بدون بلیت به جایگاه‌های سوار و پیاده شدن مسافردرپایانه ها از امروز 18 فروردین به‌طور کامل اجرایی خواهد شد.

ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع)

خلیل‌الله کاظمی، معاون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این خصوص گفت: با توجه به گلایه شهروندان و مشکلات حضور جارچیان در پایانه امام رضا(ع) سال پیش‌طرح ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و اینترنتی شدن فروش بلیت اتوبوس در دستور کار معاونت عمران حمل‌ونقل و ترافیک و سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد قرارگرفته.

وی افزود: بر این اساس زیرساخت‌های لازم ازجمله نصب گیت‌های ورودی در ابتدای سالن انتظار و جایگاه‌های سوار و پیاده شدن مسافر به اتوبوس‌ها در پایانه امام رضا(ع) انجام و دفاتر فروش بلیت شرکت‌های مسافربری از پایانه جمع‌آوری شد.

کاظمی، اضافه کرد: همچنین برای پاسخگویی به مسافران کانترهایی برای شرکت‌های مسافربری به‌صورت اشتراکی درسالن اصلی پایانه امام رضا(ع) آماده‌شده است.

معاون عمران،حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد بابیان اینکه ممنوعیت فروش بلیت در پایانه امام رضا(ع) و جلوگیری از ورود افراد بدون بلیت به سالن انتظار و جایگاه پیاده و سوارشدن مسافران اواخر سال قبل به‌صورت آزمایشی آغازشده بود، اظهار کرد: اما اکنون مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی با ارسال نامه‌ای به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تمامی استان‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خواستار ممنوع شدن فروش بلیت در پایانه‌ها و جلوگیری از ورود افراد بدون بلیت به محل سوار و پیاده شدن مسافران از امروز 18 فروردین شده است.

وی تصریح کرد: در این نامه طرح اجراشده در پایانه امام رضا(ع) مشهد به‌عنوان الگو به سایر شهرهای کشور معرفی‌شده است.

کاظمی اضافه کرد: بنا براین و طبق ابلاغ مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی و اداره کل حمل‌ونقل جاده‌ای استان ،فروش بلیت در پایانه‌های مسافربری از امروز 18 فروردین در تمامی پایانه‌های کشور به‌صورت حضوری ممنوع و فروش بلیت تنها از طریق اینترنت و دفاتر آژانس‌های مسافرتی خارج از پایانه‌ها انجام خواهد شد.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، اضافه کرد : همچنین از این تاریخ ورود افراد بدون بلیت دارای کد (کیو آر) که به نام آن‌ها صادر نشده باشد به سالن انتظار و جایگاه‌های سوار و پیاده شدن مسافر به‌طور کامل ممنوع است.

وی افزود: مقدمات زیرساخت‌های اجرای این طرح از سال گذشته در پایانه امام رضا(ع)آماده‌شده و طرح به‌صورت آزمایشی اجراشده است.

کاظمی ادامه داد: بر این اساس از زائران و مسافران عزیز تقاضا می‌شود قبل از سفر بلیت خود را از طریق اینترنت و یا دفاتر آژانس‌های مسافرتی و فروش بلیت خارج از پایانه امام رضا(ع) خریداری کنند تا درانجام سفر دچار مشکل نشوند.

مجید خبیری

منبع: