چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۴۰ ۷۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
تخریب 60 هزار متر مربع از تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی مزروعی

مسئول اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان و مدیر ارتفاعات جنوبی شهرداری مشهد خبر داد؛

تخریب 60 هزار متر مربع از تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی مزروعی

مسئول اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان و مدیر ارتفاعات جنوبی شهرداری مشهد از تخریب پی‌کنی، دیوارکشی و ویلا سازی 60 هزار مترمربع از اراضی مزروعی محدوده فردوسی روستای نجم خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیر رمضانی در این خصوص گفت: در هجدهمین روز از گشت‌های مشترک نوروز 1400 اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی، با محوریت جهاد کشاورزی شهرستان مشهد بیش از 60 قطعه از اراضی مزروعی، تغییر و تبدیل یافته به باغ ویلا در سطح حدودی 6 هکتار در چهار نقطه، در قالب اجرای تبصره 2 ماده 10 رفع تخلف شد.

وی افزود: در این عملیات مشترک که با حضور نماینده محترم قضایی و نیروی محترم انتظامی صورت گرفت، ضمن قلع‌وقمع دیوارهای موصوف تعدادی بنا، استخر، آلاچیق، سکو، محوطه‌سازی، انباری و مخازن گالوانیزه، قلع شد.

مسئول اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان و مدیر ارتفاعات جنوبی شهرداری مشهد تصریح کرد: در یکی از این نقاط که بیشترین سطح تخلفات وجود داشت، به‌صورت متمرکز اقدام به شبکه‌بندی آب نموده و به‌صورت غیرمجاز از خط لوله مجاور جاده و مربوط به چاه میراث فرهنگی، تامین آب برای درختکاری شده بود، که با حضور عوامل مربوطه قطع شد.

رمضانی ادامه داد: ضمنا دیوارکشی و کانکس غیرمجاز واقع در حاشیه جاده اصلی مربوط به بنگاه‌دار اصلی منطقه اعمال قانون و قلع‌وقمع شد.

لازم به ذکر است در قسمت‌هایی از منطقه عملیاتی یادشده اراضی منابع طبیعی نیز دستخوش کوه خواری و پر شدن راه‌آب‌ها واقع‌شده بود.

مجید خبیری

منبع: