چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۴۷ ۸۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
بهای بلیت اتوبوس و مترو افزایش پیدا نمی‌کند / محاسبه بلیت قطار شهری بر اساس مسافت از خرداد امسال

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد؛

بهای بلیت اتوبوس و مترو افزایش پیدا نمی‌کند / محاسبه بلیت قطار شهری بر اساس مسافت از خرداد امسال

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: بهای بلیت اتوبوس و مترو در 6 ماهه ابتدای امسال افزایش پیدا نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در این خصوص افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و لزوم همراهی با مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر ،در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس و مترو نداریم.

وی اضافه کرد: لذا افزایش قیمت بلیت ناوگان اتوبوس‌رانی و مترو در ۶ماهه اول سال جاری اعمال نخواهد شد و کرایه اتوبوس در این مدت همان ۷۵۰تومان و قطار شهری نیز همان ۱۰۰۰تومان خواهد بود.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: اما از ۶ماهه دوم و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی به‌احتمال‌زیاد این افزایش‌ها با طی مراحل قانونی در نظر گرفته شود.

کاظمی همچنین در خصوص طرح محاسبه بلیت مترو بر اساس مسافت نیز اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این طرح نیز از خردادماه اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، قیمت بلیت مترو برحسب میزان مسیری که شهروندان با مترو طی می‌کنند محاسبه می‌شود.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر نرم‌افزار محاسبه کرایه بر اساس مسافت تهیه دستگاه‌های موردنیاز برای اجرای این طرح نیز خریداری‌شده و در حال نصب است .

وی، در مورد افزایش کرایه تاکسی‌ها نیز در سال جدید افزود: با توجه به افزایش پیدا نکردن کرایه‌ها به دلیل شرایط کرونایی در سال گذشته، امسال کرایه‌های تاکسی نسبت به سال ۹۹، حدود ۳۵ درصد افزایش پیداکرده است.

مجید خبیری

منبع: