پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۲۸ ۶
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
برگزاری کارگاه آموزشی یادبود پیشکسوت هنرهای تجسمی خراسان استاد محمد مهراف

با حضور جمعی از هنرمندان در خانه تاریخی داروغه مشهد انجام شد؛

برگزاری کارگاه آموزشی یادبود پیشکسوت هنرهای تجسمی خراسان استاد محمد مهراف

با حضور جمعی از هنرمندان در خانه تاریخی داروغه مشهد کارگاه آموزشی (ورکشاپ) یادبود پیشکسوت هنرهای تجسمی خراسان استاد محمد مهراف برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، این کارگاه هنری با حضور ۵۰ تن از هنرمندان بومی خراسان رضوی که در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی و نقاشی با سبک‌های مختلف ازجمله رئالیسم، امپرسیونیسم و ... فعال هستند، تحت نظر استاد حسین طالبی از پیشکسوتان هنر استان و با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن در محل خانه تاریخی داروغه برگزار شد.

پس از پایان دوره‌های مختلف کارگاه آموزشی که در اماکن تاریخی و مذهبی مشهد و اطراف آن برگزار می‌شود؛ این دوره نیز بیست و هشتمین کارگاه آموزشی است که توسط این هنرمند در سطح شهرستان مشهد برگزارشده و در قالب یک نمایشگاه آثار تولیدشده در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

مهدی دانشمند معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن نیز در این رابطه گفت: با توجه به اینکه بحث حمایت از تولیدات داخلی سال‌ها است که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسئولین قرارگرفته است، ما نیز در حوزه هنری سعی بر این داریم که بتوانیم با برگزاری چنین دوره‌هایی از هنرمندان بومی استان حمایت کنیم و با قرار دادن فضاهای تاریخی این چنینی در اختیار هنرمندان، بتوانیم از ظرفیت هنری آن‌ها استفاده کرده و علاوه بر جنبه حمایتی، ازنظر کشف استعدادهای جوان نیز نقش‌آفرین باشیم.

وی افزود: در صورت توافق هنرمندان این آمادگی را داریم که بتوانیم از آثار تولیدشده آن‌ها به‌عنوان هدایای فرهنگی و همچنین استفاده در نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی تحت نظر شهرداری استفاده کنیم.

گفتنی است؛ سید مجتبی منتظری سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس نیز با حضور در خانه داروغه از این رویداد هنری بازدید به عمل آورد.