پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ۱۴۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
پیشرفت فیزیکی 77 درصدی پروژه تقاطع زندگی

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

پیشرفت فیزیکی 77 درصدی پروژه تقاطع زندگی

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح زندگی (مصلی)از پیشرفت فیزیکی 77 درصدی برخورداراست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در این خصوص افزود: اجرای تقاطع غیر همسطح زندگی(مصلی)، نه‌تنها مسیر دسترسی میان شهرک‌های اطراف این محل را مهیا می‌کند بلکه این منطقه را از بن‌بست خارج کرده و با کاهش مسافت کاهش آلودگی هوا و ایمن شدن تردد عابران پیاده را نیز در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به این‌که بار ترافیک سنگین شهرک شهید رجایی و شهید باهنر و مسیر سرخس به مشهد به بولوار حر می‌ریزد که این بولوار گنجایش این ترافیک سنگین را ندارد، اضافه کرد: بر همین اساس در حال طراحی پروژه‌ای برای ایجاد دسترسی و اتصال این معابر به تقاطع غیر همسطح مصلی (زندگی)هستیم تا شهرک شیرین و پانیز هم از بن‌بست خارج شوند.

کاظمی تصریح کرد: زمان‌بندی اجرای طرح ابتدا 15 ماهه بود که با تاکیدات شهردار برای سرعت بخشیدن به کار طی هماهنگی‌های انجام‌شده با پیمانکار پروژه، یک کار سرعت بیشتری گرفته است.

معاون عمران حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: تقاطع غیر همسطح مصلی با زیرگذری به طول 3.10کیلومتر و میدانی همسطح با 280 هزار مترمکعب عملیات خاکی،20هزار مترمکعب عملیات بتن‌ریزی اجرایی خواهد شد.

مجید خبیری

منبع: