پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • انتخاب سردبیر
چچ
2KvYqNiqINmG2KfZhSAxNTAwINmG2YHYsSDYr9ixINiz2KfZhdin2YbZhyDYr9mI2obYsdiu2Ycg2YfYp9mKINin2LTYqtix2KfZg9mK

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد؛

ثبت نام 1500 نفر در سامانه دوچرخه های اشتراکی

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد گفت: برای استفاده دوچرخه به ازای هر نیم ساعت مبلغ هزار تومان در نظر گرفته شد که فقط در روز اول ثبت نام در نیم ساعت ابتدایی رایگان خواهد بود و در مابقی ایام همان تعرفه به ازای هر نیم ساعت هزار تومان اعمال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدمهدی اسدی در خصوص تعرفه استفاده از دوچرخه‌های عمومی، اظهار کرد: از ابتدای جمع‌آوری ایستگاه ناکارآمد دوچرخه‌های قبلی، استفاده از دوچرخه‌های هوشمند نسل چهار یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری بوده است.

وی افزود: این هدف در دی‌ماه سال گذشته به ثمر نشست و بهره‌برداری از دوچرخه‌های اشتراکی آغاز شد، در همین راستا نیز لایحه تعرفه گزاری برای این نوع خدمت تقدیم شورای شهر شد که باهدف تشویق شهروندان در استفاده از دوچرخه‌ها حداقل تعرفه موجود به تصویب اعضای شورا رسید؛ به همین جهت استفاده دوچرخه به ازای هر نیم ساعت مبلغ هزار تومان در نظر گرفته شد که فقط در روز اول ثبت‌نام در نیم ساعت ابتدایی رایگان خواهد بود و در مابقی ایام همان تعرفه به ازای هر نیم ساعت هزار تومان اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد در خصوص میزان استقبال شهروندان از طرح دوچرخه‌های اشتراکی، بیان کرد: در ابتدای طرح که به‌صورت آزمایشی فعالیت آغازشده بود؛ تعداد زیاد سوالات در خصوص نحوه استفاده از این دوچرخه‌ها نشانگر میزان استقبال شهروندان از دوچرخه‌های اشتراکی بود.

اسدی تاکید کرد: در حال حاضر هزار و 500 نفر ثبت‌نام موفق در سامانه دوچرخه‌های اشتراکی به ثبت رسیده که این تعداد به‌صورت لحظه‌ای در حال افزایش است. همچنین تعداد سفرها نیز در روزهای اخیر به‌صورت میانگین به 230 سفر رسیده که آمار بسیار قابل قبولی از استقبال شهروندان و اعتماد به دوچرخه‌های هوشمند نسل چهارم رو نشان می‌دهد.

وی بابیان اینکه تا به امروز سه هزار و 513 سفر در سامانه به ثبت رسیده است، تصریح کرد: شهروندان با نصب اپلیکشن «شهر من» برای اندروید امکان استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی خواهند داشت؛ اما برای سیستم‌عامل IOS هم نسخه تحت وب آماده‌شده که شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی https://bike.mashhad.ir ثبت‌نام کنند و از دوچرخه‌ها به‌صورت مدیریت شهروند محوری استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد ادامه داد: مدارک موردنیاز جهت ثبت‌نام شامل عکس خویش انداز باکارت ملی متقاضی، مبلغ 20 هزار تومان بابت بیمه و 30 هزار تومان بابت ودیعه اشتراک دوچرخه‌ها می‌شود.

اسدی عنوان کرد: در حال حاضر 36 ایستگاه فعال در سطح شهر جانمایی شده که این تعداد در آینده بسیار نزدیک افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص افزایش ساعت کاری نیز اضافه کرد: در هفته جاری 10 ایستگاه که بیشترین متقاضی در آن‌ها ثبت درخواست کرده باشند به‌صورت شبانه‌روزی بهره‌برداری خواهند شد. همچنین در این ایستگاه‌ها در روزهای تعطیل نیز شاهد حضور دوچرخه‌های اشتراکی خواهیم بود.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7815173467
Qt: 1.6189093589783