پنجشنبه, ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴ ۲۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
اجرای بیش از ۳۹ هزار نفر برنامه در طرح سایبان امید

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

اجرای بیش از ۳۹ هزار نفر برنامه در طرح سایبان امید

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: ۳۹ هزار و ۴۰۰ نفر-برنامه ذیل طرح سایبان امید در سطح مناطق ۱۳گانه شهرداری مشهد باهدف کنترل خشم و خودتربیتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی ضمن اشاره به برنامه‌ عملیاتی میان‌مدت این سازمان، اهداف معاونت اجتماعی و مشارکت‌ها تحت دو عنوان پیگیری می‌شود، بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مشارکت‌های اجتماعی دو اولویت مهم این معاونت است و تمامی برنامه‌های ما ذیل این دو چتر دنبال می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به طرح‌‌های انجام‌شده ذیل سرفصل کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: طرح‌های سایبان امید، محله امید، کودک توانا، سایبان مهر ازجمله رویدادها و برنامه‌هایی هستند که باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد.

قدرتی بابیان گزارش عملکرد یک‌ساله معاونت اجتماعی و مشارکت‌ها در این دو حوزه تصریح کرد: در سال گذشته (۱۳۹۹) بیش از ۳۹ هزار و ۴۰۰ نفر-برنامه شامل کارگاه‌های آموزشی و روانشناسی در طرح سایبان امید با تاکید بر مناطق کم برخوردار اجرا شد.

وی افزود: در طرح محله امید نیز در ۲۵ محله، تعداد ۵۲ هزار و ۹۰۰ نفر-برنامه باهدف شناسایی نیازهای اجتماعی و فرهنگی شهروندان رصد شده است. همچنین ۲۰۰ نفر-برنامه در طرح کودک توانا برای توانمندسازی کودکان کار انجام شد.

قدرتی عنوان کرد: طرح سایبان مهر نیز به‌منظور شناسایی و ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان با اجرا ۳۲۹نفر-برنامه بخش عمده‌ای از مشکلات موجود در این حوزه را مرتفع کرد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌ها تاکید کرد: دو برنامه توانمندسازی سمن‌ها و حمایت‌های غیر نقدی از سمن‌ها ذیل برنامه‌های افزایش مشارکت‌های اجتماعی اجرا شد و اجرا ۵ دوره کارگاه باهدف توانمندسازی گروه‌های داوطلب و حمایت نقدی از یک هزار سمن، هیات مذهبی و تشکل‌های مردمی محقق شد.