یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۳۴
چچ
2KrYtNiv2YrYryDYp9is2LHYp9mKINm+2LHZiNiq2YPZhCDZh9in2Yog2KjZh9iv2KfYtNiq2Yog2K/YsSDZvtin2YrYp9mG2Ycg2YfYpyDYqNix2KfZiiDZvtmK2LTar9mK2LHZiiDYp9iyINi02YrZiNi5INmD2LHZiNmG2Kc=

مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تشدید اجرای پروتکل های بهداشتی در پایانه ها برای پیشگیری از شیوع کرونا

مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری مشهد از تشدید اجرای پروتکل های بهداشتی در پایانه ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی زائران و مجاوران خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جلال قربانی ،در این خصوص گفت: پایانه های مسافربری مشهد به عنوان مفاصل ارتباطی حمل و نقل جاده ای درون و برون شهری و حجم تردد های صورت گرفته در این مکان استراتژیک از اهمیت بسیاری در حوزه حمل و نقل عمومی برخوردار هستند، لذا تلاش بسیاری برای ایجاد محیطی ایمن و بهداشتی برای مسافران در این حوزه از سوی سازمان انجام می شود.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته فعالیت های بسیارمناسبی برای ایجاد محیطی ایمن، بهداشتی و عاری از خطرات کرونایی برای مسافران در پایانه های مسافربری شهرداری مشهد انجام شده است، اظهارکرد: اکنون و با توجه به قرمز شدن وضعیت شیوع کرونا در شهر مشهد و اکثر شهرهای کشور اقدامات مرتبط با رعایت پروتکل های بهداشتی در کلیه پایانه های مسافربری شهرداری مشهد شدت بیشتری گرفته است.

مدیرعامل پایانه های مسافربری شهرداری مشهد اضافه کرد: برهمین اساس مسافران درابتدای ورود به سالن های پایانه از سوی مامورین حفاظت فیزیکی پایش و تب سنجی می شوند.

قربانی تصریح کرد: همچنین تعداد زیادی دستگاه های ضدعفونی کننده دست در نقاط مختلف از جمله درهای ورودی و سالن های انتظارو... برای استفاده مسافران مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه مراکز خدمات رسانی نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی اقدام به ارائه سرویس به مسافران می کنند خاطرنشان کرد: ناوگان حمل و نقل درون شهری نیز در مکان های مشخص و با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله ضد عفونی کردن ناوگان و رعایت فاصله گذاری مناسب نسبت به خدمات رسانی اقدام می کنند.

مدیرعامل پایانه های مسافربری شهرداری مشهد، ادامه داد: در خصوص مسافرانی نیزکه قصد سفر از طزیق پایانه های شهرداری مشهد را دارند هنگام ورود به پایانه کنترل و ملزم به استفاده از ماسک می شوند و پس از تب سنجی به آنها اجازه ورود به سالن ها داده می شود.

قربانی افزود: با توجه به حذف فروش بلیط حضوری در پایانه های مسافربری، مسافران باید قبل از حضور در پایانه بلیت خود را از طریق درگاه های الکترونیک و یا آژانس های مسافرتی تهیه کنند و پس از دریافت بلیت الکترونیکی حاوی "کیو آرکد" از محل گیت های کنترل که بدون دخالت عوامل انسانی انجام می شود وارد سالن انتظار و سکوهای سوار شدن مسافر شوند.

وی با بیان اینکه این موضوع در راستای جلوگیری از ورود افراد غیر مسئول و همراهان مسافرین وپیشگیری از شلوغی سالن ها انجام می شود، تصریح کرد: در کنار این اقدامات برنامه ضدعفونی مکان های مورد استفاده مسافران و زائرین در بازه های زمانی مشخص در طول روز نیزبه صورت مداوم انجام می شود که این اقدامات طی چند روز گذشته تشدید شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین در تمامی مکانهایی که مسافرین در آن حضور دارند برچسب و نشانهای مخصوص فاصله‌گذاری اجتماعی نصب شده است.

قربانی افزود: نمایشگرها و تابلوهای اطلاع‌رسانی مستقر در پایانه‌های مسافربری نیز با پیام‌های بهداشتی، نکات و دستورالعمل‌های جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را به اطلاع مسافران می‌رسانند.

وی در ادامه گفت: از مسافرین محترم درخواست می‌شود در این شرایط از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت انجام سفر با استفاده از سامانه‌های اینترنتی فروش بلیط و یا آژانس‌های مسافرتی اقدام به خرید بلیت کنند.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9584139188131
Qt: 1.9735765457153