سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۴۲ ۱۳۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار اصلی
  • حوزه شهردار
چچ
2YrZg9mKINin2LIg2YjZitqY2q/ZiiDZh9in2Yog2b7Yp9ix2YMg2KzZhtqv2YTZiiA2MyDZh9mD2KrYp9ix2YrYjCDZiNis2YjYryDYr9ix2K7Yqtin2YYg2YLYr9mK2YXZiiDYp9iz2Ko=

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود؛

یکی از ویژگی های پارک جنگلی 63 هکتاری، وجود درختان قدیمی است

شهردار مشهد گفت: پارک جنگلی 63 هکتاری در ارتفاعات جنوب است؛ پروژه ای در دل طبیعت بکر و دوست داشتنی شهر در جنوب بولوار نماز و در نزدیکی بولوار شهدای ارتش که انصافا برای عملیاتی شدن آن انرژی زیادی گذاشته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،محمدرضا کلائی در پست اینستاگرامی خود درباره پروژه پارک جنگی 63 هکتاری می نویسد؛

یکی از اتفاقاتی که در این دوره مدیریت شهری رخ داد، متاسفانه فضا سازی مسموم علیه ارتفاعات جنوبی بود؛ به جرئت می توانم بگویم کاری که همکارانم در حدود چهار سال گذشته انجام دادند، با اقدامات انجام شده در طول 12 سال گذشته آن برابری می کند.

در توضیح بیشتر جمله قبل باید خدمتتان عرض کنم که از سال 84 تا نیمه سال 96، بیش از هزار و 900 هکتار درختکاری انجام شده بود، اما از نیمه دوم سال 96 تا پایان امسال به امید خدا بیش از دو هزار و 100 هکتار درختکاری انجام می شود؛ اقدامی که تاکنون بیش از هزار و 100 هکتار آن محقق شده است.

اما اصل حرف من، پروژه پارک جنگلی 63 هکتاری در ارتفاعات جنوب است؛ پروژه ای در دل طبیعت بکر و دوست داشتنی شهر در جنوب بولوار نماز و در نزدیکی بولوار شهدای ارتش که انصافا برای عملیاتی شدن آن انرژی زیادی گذاشته ایم تا بتوانیم این اقدام ماندگار را رقم بزنیم. خوشحال هستم که مرحله به مرحله به روز افتتاح آن نزدیک می شویم و امیدوارم بتوانیم در تابستان پیش رو این پروژه را به سرانجام برسانیم.

یکی از ویژگی های این بوستان جنگلی در حال حاضر وجود درختان قدیمی است؛ به عنوان مثال در هنگام اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس، درختان و فضای سبز سطح میدان هفتم آذر را به شیوه روتبال به این محدوده منتقل کردیم تا به این شیوه علاوه بر جلوگیری از اتلاف فضای سبز قدیمی شهری، سرعت ایجاد یک بوستان جنگلی به معنای واقعی کلمه در چند سال آینده بیشتر شده باشد.

از شخص آقای یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد که ایده این کار را ارائه کردند و آقایان قنادزاده، عبدالله زاده و همکاران آنان، مشاور و پیمانکار مربوطه که برای عملیاتی شدن این پروژه تلاش کردند؛ بی نهایت ممنون هستم. همچنین به همکاران خوبم در حوزه خدمات شهری که تلاش فوق العاده ای برای به ثمر نشستن این پروژه انجام دادند نیز خداقوت می گویم.

امیدوارم در کنار چهارگانه سبز رودپارک، کوه پارک، کشت پارک و بوم پارک این پروژه را نیز بتوانیم به مرحله افتتاح برسانیم تا یک فضای ایده آل و مفرح برای حضور خانواده ها در دل طبیعت خلق شود تا شور و شوق زندگی و حال خوب را به همه هدیه کند.

در ضمن در این بوستان جنگلی یک سوپرایز یا همون شگفتانه فوق العاده نیز پیش بینی شده است که تا چند هفته دیگر خبر آن را به شما می دهم.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده: