سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ۱۰۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • مالی، پشتیبانی
چچ
مسجد «هفت درب» طی 3 ماه احداث خواهد شد/ شهرداری در اجرای پروژه های عمرانی به دغدغه شهروندان توجه می کند

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد؛

مسجد «هفت درب» طی 3 ماه احداث خواهد شد/ شهرداری در اجرای پروژه های عمرانی به دغدغه شهروندان توجه می کند

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: در پاسخ به دغدغه ساکنان محله، مسجد «هفت درب» طی 3 ماه احداث خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی، امروز در مراسم آغاز عملیات احداث مسجد «هفت درب» واقع در بافت پیرامونی حرم مطهر که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به بحث ها و انتقاداتی که سال ها در خصوص طرح نوسازی منطقه ثامن مطرح بود، کمیسون ماده پنج و شورای عالی معماری و شهرسازی اصلاحاتی را در راستای رفع دغدغه های موجود در طرح اعمال و طرح جدید را ابلاغ کرد.

وی اضافه کرد: شهرداری مشهد، به اجرای طرح جدید نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر ابلاغی پایبند است؛ لذا طرح جدید از همان ابتدا مبنای عمل قرارگرفت .

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، با بیان اینکه با دستور شهردار مشهد و تاکید بر رفع دغدغه ساکنان محل، ساخت مسجد «هفت درب » در دستور کار قرارگرفته و امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم، ادامه داد: این مسجد با توجه به طرح جدید نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر و در نزدیک ترین محل در زمینی به مساحت 180 متر که 50 درصد نسبت به مسجد قبلی بیشتر است با زیربنای 150 متر احداث می شود.

خواجه نائینی تصریح کرد: طبق زمانبندی در نظر گرفته شده مسجد «هفت درب» با طراحی شکیل ظرف سه ماه احداث می شود و عید قربان تحویل مردم این منطقه خواهد شد.

وی تصریح کرد: دغدغه ما درشهرداری در این دوره توجه به دغدغه های مردم در اجرای پروژه ها است. اگر تقاطع، پل و بوستانی احداث شده است؛ سعی ما بر آن بوده به دغدغه های مردم نیز توجه شود، درموضوع مسجد هفت درب از طرفی طرح تفصیلی نکاتی را مدنظر داشت و ازطرفی دیگر ساکنان محل دغدغه داشتند؛ لذا سعی شد به نحوی هم موضوعات کارشناسی و هم دغدغه های مردم مورد توجه قرار گیرد .

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد عنوان کرد: امیدواریم از این پس در طرح های شهرسازی که از سوی نهادهای قانونی پیش بینی و ابلاغ می شود؛ تمام موارد لحاظ شود تا در زمان اجرا چالش و مشکلی پیش نیاید و درفضایی آرام بتوانیم از نظر شهرسازی، شهر زیباتری داشته باشیم و در کنار آن هویت فرهنگی، دینی و ملی که در محلات وجود دارد را در طرح ها مورد توجه قرار داده و حفظ کنیم.

مجید خبیری

منبع: